Nevada

Vzhledem k tomu, že měl hráč poprvé v historii možnost si sám rozhodnout, v jakém pořadí lokací bude hra pokračovat a vzhledem k tomu, že právě v této lokaci přišla Lara o všechny své zbraně, bylo nejvýhodnější si dát jako druhou hned po Indii Nevadu. I my proto budeme pokračovat v našem výčtu právě touto neúrodnou krajinou plnou jedovatých hadů a hladových supů. Nevada byla dle mého názoru asi nejkrásnějším prostředím vůbec. Nehostinná poušť, skály a neúprosné vedro zavedou Laru až do tajné základny Area 51, kde se nachází další kousek vzácného artefaktu zvaného Element 115. Nevada byla jediná lokace, která měla pouhé tři levely: Nevada Desert, High Security Compound a Area 51. Zároveň je to také jediná lokace, která nemá svého finálního bosse.

 Nevada

 

Nevada Desert - To, co zde vidíme je úchvatná lokace samotné pouště s úžasným kaňonem, vodopádem a velkou vodní přehradou. Level je plný jedovatých hadů a hladových supů. Zajímavostí levelu je opět čtyřkolka, se kterou se však bohužel Lara příliš nadlouho neprojede. Zajímavými momenty jsou též  odpálení detonačního zařízení (když výbuch, tak pořádný!) a samozřejmě přelet stíhaček nad Lařinou hlavou.

Počet secretů: 3

High Security Compound – Velmi specifický level. Lara totiž začíná jako vězenkyně beze zbraní, jen se svým umem a inteligencí. Další novinkou, která nás v tomto levelu čeká, je boj mezi dalšími vězni a zdejšími hlídači. To právě vězni jsou Lařinou hlavní zbraní. Poprvé se také v Tomb Raideru objevují lehké prvky stealth akce.

Počet secretů: 2

Area 51 – Nejzajímavější momenty? Celý level je zajímavý! Jsme přece v Area 51. Krom samotné kosmické lodi objevíme například i tělo mimozemšťana. Lara v tomto levelu nalezne artefakt zvaný Element 115. Avšak pozor! Díky jisté chybě ve hře se v některých verzích právě v tomto levelu nalezne Ora Dagger a Element 115 je pak až na konci South Pacificu.

Počet secretů: 3

Nevada

Zpátky do Indie

Na nákupy do Londýna

 
Sdílet: