Věrný sluha Winston

Winston

Jméno: Winston Smith
Pohlaví: Muž
Datum narození: 7. února 1924
Národnost: Irská
Výška: 1,58 m
Profese: Voják, sluha
Status: Vdovec

 

Starý, vetchý, ale přesto věrný sluha Lary Croft. Dokázali bychom si vůbec představit Lařin dům bez jeho věčné přítomnosti? Bez jeho čaje? Bez jeho podivných zvuků? Winston je jeden z těch mála šťastlivců, který doprovází naši hrdinku téměř od počátku věků až skoro do její současnosti.

Poprvé jsme ho mohli spařit ve hře Tomb Raider II. Lara započíná své kondiční tréninky na své běžecké dráze za domem a věrný sluha Winston stojí po její levici a nabízí jí doslova celý čajový servis. Jenže Lara nechce a utíká, měří se jí čas. Winston akčně, neustále za ní, že je dehydratována, ovšem Lara svůj čaj opravdu nechce. Řešení? Lednice! A takhle se to opakuje až do Tomb Raideru III, kde se mimo jiné Laře dům rozšířil.

Winston v lednici

Ovšem pozor! Tentokrát můžeme Winstona spatřit i na rodinné fotografii, která je vlastně takovou vstupní branou do tréninkového panství. A co víc! Nejen, že má Winston svůj tradiční oblek sluhy, ale stejně tak jako naší hrdince, i jemu se rozšířil šatník o maskáče a vojenskou helmu. Laře nestačilo jen Winstona zavřít do lednice. Ona ho musela i rozstřílet na padrť. Zlá, ošklivá Lara!

 

Winston v Tomb Raider ChroniclesWinston byl vždy spjat s rodinným sídlem. Ve hře Tomb Raider IV sídlo chybělo a tak chyběl i starý dobrý on. Většího prostoru se mu ovšem dostalo v následujícím díle, kdy po údajné smrti Lary v Egyptě její nejbližší sedí u krbu a vzpomínají na dobrodružství, které s ní zažili. Krom našeho sluhy tam sedí třeba Jean Yves nebo otec Dunstan. V jedné ze vzpomínek, kdy byla Lara ještě mladá šestnáctiletá capartka, jsme dokonce mohli navštívit alespoň v FMV sekvenci Winstonův starý domek v Irsku, ovšem dál už byl příběh spíše Dunstanův. Démon byl poražen, přátelé dopili čaj a nám nastala odmlka.

 

Winston v Tomb Raider Underworld

Winston se vrátil až v Tomb Raider 7 s podtitulem Legend. Nicméně pozor! Prošel mnohými plastikami. Obličej vyhlazen, oděv měl ve stylu Jamese Bonda a problém s hrbem je taky pryč. Je to Winston nový, ukecaný, značně strnulý, evidentně hodně rychlý, protože se umí v Anniversary velmi rychle teleportovat z místa na místo, ale už s ním není taková zábava. Možná se poučil a z toho důvodu nemá Lařino nové sídlo kuchyni. Jeho role ovšem vzrostla, protože ve hře kooperuje i jedná. S Winstonem jsme se zatím mohli naposledy vidět v díle Underworld z roku 2008. Od té doby je bohužel pohřešován, ale stále žije zmražen v našich lednicích.

 

A teď již trochu vážněji. Winston se narodil 7. února 1924 v Connussie v Irsku. Během druhé světové války byl odvelen pod generálem Montgomerym do pouště v El Alamein. Kvůli zranění v bitvě byl však propuštěn domů. Po té, co se vrátil z války ke své ženě, pracoval se svým otcem v panství Croftů. Když pak jeho žena zemřela, rozhodl se ke Croftům nastěhovat natrvalo. Uplynulo mnoho zim, než se Lara narodila a vyrostla. Když pak nastal ten správný čas, zasvětil ji do tajemství střelných zbraní. Ona ho zase na oplátku nechala jí sloužit. Později byl Winston pro Laru spíše jako otec.

 Army winston

Krom klasických Lařiných sídel jsme mohli Winstona potkat i v datadisku Golden Mask v levelu Nightmare in Vegas, kde jako vždy “pobíhal“ kolem Lary.

 Pokud si ještě vzpomenete na původní filmy s Angelinou Jolie v roli Lary Croft, určitě jste si všimli, že Winston byl nahrazen Hillarym – takovou mladší a víc britskou obdobou našeho stařešiny. Tuto postavu hrál Chris Barrie, kterého u nás známe především díky britcomu Červený trpaslík. 

Hillary

A protože rád udělám reklamu i našemu stařičkému projektu Lara a její přátelé, zavzpomínejme tedy i na další mladší obdobu našeho sluhy, který se udržuje mladistvě díky Nivea New Visage. Tento Winston byl zahrán mnou, tedy Pablem Fuentesem a objevil se ve všech dvou dílech této série :D Kouknout můžete zde.

 

Winston v Tomb Raider: Underworld

 

Sdílet: