Lařin životopis - Reboot verze

Lara Croft - Tomb Raider reboot

Jméno: Lara Croft
Národnost: Britská
Rok narození 1992
Výška: 168cm
Zaměstnání: Vystudovaná archeoložka.
  Na studium si přivydělávala pomocí brigád, např. za barem.
Záliby: Lukostřelba, horolezectví, čtení.
 
 

Lara oplývá velkou morální odvahou. Je chytrá, vynalézavá a odvážná. Když jde do tuhého, Lařina loajalita k přátelům převažuje nad strachem o vlastní bezpečnost.

 

Mládí

Lara je workoholik s velkou zálibou ve čtení. Pochází z bohaté rodiny, a tak byla v mládí chráněna před drsnějšími stránkami života. Během dospívání s rodiči cestovala na archeologické výpravy, kde získala zálibu v cestování a dávná tajemství. Poté, co její rodiče na jedné z expedic zmizeli, strávila Lara část mládí hledáním směru a cesty životem. 

 

První výprava

V 21 letech Lara úspěšně ukončila svá studia asijské archeologie a vydala se na svou první pracovní výpravu - na Yamatai. I když se jedná o její první výpravu jako plnohodnotný člen posádky, není to její první výprava na lodi Endurance. Během dospívání totiž její otec několikrát najal Rotha, a tak strávila na lodi poměrně dost času. Zároveň během studií podnikla několik menších výprav s Endurance v rámci praxe. Lařina nejlepší kamarádka Samantha a posádka lodi Endurance jsou nejbližší připomínkou rodiny, jakou Lara má.

Když se však Endurance dostane do Dračího trojúhelníku, rozpoutá se nečekaně bouře a celá posádka ztroskotá na tajuplném ostrově, který je později potvrzen jako Yamatai. Zde se Lara setkává s kultem Solarii. Na ostrově umírá několik jejích přátel z posádky, včetně dlouholetého mentora Conrada Rotha. Lara zjišťuje, že celý ostrov je ovládán královnou Himiko, která ovládá ony záhadné bouře. Duše Himiko se pomocí dávných rituálů může přenášet mezi těly, a tím jí zajišťuje nesmrtelnost.

 

Další události

Po Yamatai se Lara vydává prozkoumat další báje o nesmrtelnosti, protože chce zjistit, zda je na nich něco pravdivého. Nalezne jeden z výzkumů svého otce, který ji zavede do oblastí Sibiře a do města Kitěž.

 

 

Sdílet: