2 roky s LC

Těžko tomu uvěřit, ale Ladycroft byly v červnu 2007 dva roky. A jaké to byly dva roky, vážení, pro nás všechny z týmu LC znamenala a dodnes znamená místo, kam se můžeme uchýlit, když se chceme potkat s lidmi jako jsme my sami, místo, kde si lze najít skutečné přátele. Tímto vám všem chceme poděkovat, že stránku navštěvujete a doufáme, že se vám tu líbí jako nám a ještě dlouho bude :). A snad se jednoho dne sejdeme i na srazu, noví lidé jsou vždy vítáni.

Ale už bych se chtěla dostat k základní myšlence tohoto článku, a to je, jak už sám název článku říká (jen pro nás, retardované, to radši opakuju, za každým řádkem si pro jistotu říkám, o čem píšu, abych sem omylem třeba nedala pojednání o srážkách ve Venezuele..:o) – Jaké byly ty dva roky? Co se za ně přihodilo? Na čem všem pracujeme? A víc...

Bylo to jednoho krásného červnového dne (konkrétně 25.6.) roku 2005, když jednoho člověka, který si říkal Pablo Fuentes, napadlo, že by bylo fajn založit stránku o Tomb Raideru. Myšlenka to byla pěkná a on udělal vše pro to, aby ji zrealizoval. A i když se od dnešní verze značně liší a pracoval na ní sám, hádáte správně, co se stalo. Zrodila se ladycroft.wz.cz.

Tehdy už jsem Pabla znala z fóra stránky www.sakulraider.cz (kde jsem později potkala i Sethese). Oba jsme byli stejně šílení, stejně švihlí a stejně mimo. To je ideální kombinace, ne? Propsali jsme si X večerů na ICQ, napsal mi, že má stránku a jestli bych se tam nechtěla podívat. A jak jsem klikla na odkaz na Ladycroft, nějak mi nedocvaklo, že ta stránka, na kterou se dívám, se měla stát na dlouhou dobu mou domovskou stránkou. Teď už mi to (CVAK!) docvakává :). A hodně dlouho.

Další významné datum pro mne stoprocentně bylo 20.3.2006, kdy se mě Pablo zeptal, jestli bych nechtěla spolupracovat na Ladycroft. Vzhledem k tomu, že mě Tomb Raider vždy hrozně bavil, jsem nadšeně přijala. Tehdy jsem se poprvé podílela na aktualizaci, do kolonky autorů přibyla má přezdívka a tím pro mě vlastně skutečně začala nová životní éra – éra LC.

Aktualizace se samozřejmě zvětšily, přibývali noví návštěvníci, především ale čtyři, které tu znáte pod přezdívkami Sethes, Dave, EQUUD a constantine (to malé C není chyba, sám tak chce být psán :D). A proč zmiňuji zrovna tyhle čtyři? No protože za celou dobu, co Ladycroft existuje, se v jejím týmu vystřídalo šest lidí: Pablo Fuentes, Arakanga, Sethes, Dave, EQUUD a constantine.

Sethes na LC nastoupil 24. 4. 2006, prokázal, že je dostatečně mimo, aby dovedl šílet s námi dvěma a hned se dal s chutí do práce. Článků stále utěšeně přibývalo, stejně jako návštěv. Fórum se po dlouhé době, když jsme tam psali jen já, Pablo a Sethes (samomluvou obvykle netrpíme, že, pánové...), začalo konečně plnit i příspěvky od někoho jiného, svou váhu na tom budou mít i slovní hry, které se v té době začaly také dost rozmáhat. LC se začalo dařit a byla jen otázka času, kdy přibyde čtvrtý člen do týmu (nevím proč, ale vždycky pro mě bylo ideální číslo týmařů 4).

A tím se stal Dave. Protože se nám už kdysi dávno smazala historie (ZABÍT WZ.CZ!!!), nejsem schopná říct, kdy nastoupil. Sepsal jednu recenzi, udělal jeden wallpaper. A pak mu nejspíš došel dech. Chtěl především dělat nový design stránek, jenže v té době se o něm vůbec neuvažovalo a když nic nedodal víc jak měsíc i přesto, že vždy nějakou tu práci slíbil, po nějaké době nakonec opustil Ladycroft.

EQUUD přišel 18. 6. 2006 a měl původně fungovat jen jako návodař. Jenže postupem času začal sepisovat i články, stal se moderátorem fóra a mnohem víc, prostě se na něj nahrnula práce jako na nás na všechny. Ustál to a na téměř 11 měsíců zůstal jedním ze stavebních kamenů LC.

A pak přišlo léto. To znamenalo v historii LC velmi aktivní období. Z nejvýznamnějších aktivit bych vyjmenovala založení projektu Legacy (někdy v červnu? Já vám nevím...), vůbec první sraz (na stránkách naleznete zprávu, pokud vás to zajímá, měli jsme točit i krátký film, který se ovšem neuskutečnil z toho důvodu, že další důležitá návštěvnice, Larafi, nemohla přijít – scénář prozměnu můžete nalézt na fóru a snad v budoucnu i tady někde) a mnohem víc. V té době se také začaly rozmáhat po fóru i stránce „AoD versus Legend“ války, které jsou dnes díkybohu zažehnané, i když stihly otrávit hodně lidí (tím se veřejně také omlouvám, jako jedna z hlavních odpůrkyň jsem to místy solidně přehnala).

Další významná věc byly – jak jinak – Vánoce. Nebo spíš Vánoční prázdniny, protože se uskutečnil druhý sraz, který tentokrát už nebyl jen bezúčelné toulání se po Praze, ale bowling a požírání citronu, což je, jak jistě uznáte, pokrok :D (zprávu z druhého srazu najdete též na LC). Opět to znamenalo salvu výtlemů a ještě větší sblížení.

Zbytek zimy a jarní období se nesly ve znamení pomalosti a mála aktualizací, všichni jsme měli trošku víc nervy v kýblu a dalo nám práci se vůbec udržovat při životě. Pablo na krátkou dobu opustil LC z časových důvodů, zůstali jsme tedy tři a Sethes se stal webmasterem.

A s datem 6.5. 2007 se zase věci daly do pohybu. Příprava nového designu stránek a opětná změna složení týmu – EQUUD se rozhodl odejít, zatímco Pablo ohlásil návrat, i když jako přispívatel, takže stránka již zůstala v poručnictví Sethese a já uznávám, že se toho zhostil fakt skvěle. :)

Další léto. Další příležitosti se setkat, další mimoňství. Tentokrát s sebou přineslo samozřejmě rozběhnutí nového vzhledu, natočení jednoho amatérského hororu a koncem léta i nového člena týmu, kterým byl, jak všichni víte, constantine, který hlavně pomáhá s úklidem fóra a nutno podotknout, že bez něj byste se vyčištění fóra dočkali nejdřív o Vánocích.

A tak jsme se dostali do přítomnosti :) To jsme my dnes, i vy, naši návštěvníci, o čem teď chci psát. Hlavně tedy o tom, že Ladycroft sice má informovat o novinkách ze světa Tomb Raideru, má vám poradit, když budete potřebovat, ale jejím nejdůležitějším úkolem je (a vždycky bylo) sbližovat fanoušky této skvělé herní série. A zatím se zdá, že svůj úkol zdárně plní. Vše, co organizujeme, nebo se na tom podílíme, ať už to jsou srazy, Legacy, natáčení filmů, psaní povídek, fanarty, sepisování informací, fórum a daleko víc, jsou především pro vás, pro naše návštěvníky, kterým bych zároveň chtěla i moc poděkovat, že nás navštěvují. Hlavně tedy následující : Potkanka, Fil, Sonia, Xmas, Larafi, SuomiBaby, Gerbil, LC, Dodzi, Etheron, Liliet, PájaCroft, Andrea, Sanny, Nevko...ale to zdaleka nejsou všichni, promiňte, pokud jsem někoho vysklila, kdo tu často bývá a hlásí se...každopádně, díky vám všem :) Snad nás čekají další skvělé roky s Tomb Raiderem a my se opět sejdeme (ať už na srazech, nebo fóru, chatu, mohly by být i Skypová setkání) a budeme prodiskutovávat poslední díly TR. Děkuji i za přečtení tohoto blafu, omlouvám se, že to celé bylo z mého pohledu, ale prostě jsem nedovedla sepsat článek normální historie, tak to máte od Slečny Všemožné a Nemožné :D

Můžete ještě prohlédnout galerie, podívat se na video smixované ze záznamů všech srazů i natáčení (Pablo podle mě odvedl skvělou práci, je to šílené :D) a kdyžtak se na cokoliv zeptat ve řvoutku :)

Sdílet: