Lařin životopis - Core verze

Lara Croft - Core životopis

Jméno: Lara Croft
Národnost: Britská
Datum narození: 14.2. 1968
Místo narození: Wimbledon
Zaměstnání: Archeolog
Výška: 175cm
Váha: 58kg
Míry: 86-60-89
Krevní skupina: AB-
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Hnědá
Oblíbené filmy: Deliverance (Vysvobození, 1972) 
  Aguirre Wrath of God (Aguirre, hněv Boží1972)
Oblíbená hudba: Klasická hudba
  U2
Oblíbené jídlo: Fazole na toustu
Oblíbený dopravní prostředek: Motorka Norton Streetfighter
Záliby: Extrémní sporty, rychlá jízda.
  Zajímavostí je vyšívání gobelínu s motivy z cest
Talisman: Jakákoliv zbraň po ruce
Z čeho má strach: Corgi její tety
 

Lařino mládí

Lara Croft, dcera lorda Henshingly Crofta, se narodila 14. února 1968 v Anglii. Ve věku od 3 do 11 let jí bylo dopřáno soukromé vzdělání, od 11 do 16 pak navštěvovala Střední dívčí školu ve Wimbledonu.

Když bylo Laře 16 let, probíhala přestavba sídla, ve kterém s rodiči žila, a tak strávila léto u sluhy Winstona a jeho manželky v malém domku v Connussie v Irsku. Jednoho večera vyslechla rozhovor mezi Winstonem a otcem Patrickem Dunstanem. Rozhovor jí velmi zaujal, a tak se rozhodla tajně vydat s otcem Dunstenem na Černý ostrov. Zde objevili démona Verdileta, který byl uvězněn mezi tekoucí vodou, kterou nemohl překročit.

Během studií se seznámila i se známým archeologem Wernerem von Croyem, kterého se stejného léta rozhodla doprovodit na jeho výpravě do Kambodže, kde se chystali najít artefakt Iris. Lara přesvědčila svého otce, aby von Croyovi napsal dopis, ve kterém mu mimo jiné nabídl financování celé expedice, pokud vezme Laru pod svá ochranná křídla.

Po návratu z Kambodže navštěvovala Lara školu v Gordonstoun ve Skotsku, kde nalezla svou vášeň v horolezectví, vodních sportech, jízdě na koni a lukostřelbě.

 

Pád letadla

Ve věku 21 let ukončila Lara studia a otevřel se jí svět bohatství. Při návratu z dovolené na lyžích se však zřítilo její letadlo uprostřed Himalájí a Lara byla jediná, kdo nehodu přežila. Musela se naučit spolehnout sama na sebe, aby přežila v podmínkách velice odlišných od těch, v kterých vyrůstala.

Po dvou týdnech došla do vesnice Tokakeriby, odkud se mohla spojit se světem a dopravit domů. Tento zážitek však v Laře zanechal silné stopy a tak zjistila, že je jí lépe samotné na cestách, než mezi anglickou šlechtou.

Následujících 8 let strávila studiem dávných civilizací a cestováním napříč světem. Protože jí rodina kvůli jejím zálibám vydědila, musela Lara najít jiný zdroj, kterým financovat své cesty. A tak začala psát cestovní průvodce a zápisky ze svých cest, díky kterým se zviditelnila. Mezi tyto knihy patří například A Tyrannosaurus is jawing at my head (Tyranosaurova čelist u mé hlavy) a Slaying Bigfoot (Zabití Sechkvose). Od své tety dostala sídlo v Surrey, které známe jako Croft Manor.

 

Archeologické objevy

Mezi lety 1991 a 1996 učinila Lara mnoho významných archeologických objevů. Mimo jiné nalezla Archu úmluvy, která je vystavená v hale Croft Manor. Zároveň se před rokem 1996 setkala s Yettim.

Vilcabamba a Scion

V roce 1996 objevila Lara ztracené město Vilcabamba v pohoří And v Peru. Zde také nalezla první část atlantského Scionu. Aby získala zbývající dvě části, vydala se do Řecka, kde prozkoumala rozpadlý klášter St. Francis‘ Folly (Pošetilost svatého Františka), amfiteátr a palác krále Midasu. Poslední část získala v Egyptě, kde prozkoumala pyramidy a Sfingu.

Nakonec sledovala Jaqueline Natlu, aby se dostala až na ztracený kontinent Atlantidy, jejíž tajemství záhy odhalila.

Dýka Xianu

Roku 1997 se Lara vydala do Číny, kde hledala dýku Xianu. Během výpravy navštívila mimo jiné Velkou čínskou zeď či vrak lodi Maria Doria, na jejíž palubě našla Seraph, což je artefakt umožňující odemknutí brány tibetského kláštera. Před nalezením dýky se zmocnila ještě artefakt Talion.

Objevy meteoritů

O rok později kontaktoval Laru vědec Mark Willard s požadavkem, aby získala tři části meteoritu s nadpřirozenými schopnostmi, který se zřítil na Zemi. Lara se vydává do indické džungle, kde se střetne s Tonym, který ukradl první část meteoritu – Infada Stone. Po zabití Tonyho a získání kamene však probudila bohyni Shivu, která měla kamen chránit.

Dále Lara navštívila Nevadu a Oblast 51, kde byla schována druhá část meteoritu – Element 115. Poté zamířila na ostrovy v Jižním Pacifiku, aby získala i poslední část meteoritu. Zde se však střetla se Sophií Leigh, která tento díl ukradla.

Poté, co Sophii porazila, putovala Lara na Antarktidu, aby části meteoritu předala Willardovi. Zjistila však, že Tony i Sophia byli najati Willardem, a že usiluje pomocí 4 kusů meteoritu o získání obrovské moci. Willardovi se podařilo spojit všechny části meteoritu a zmutoval v jakéhosi arachnida, kterého musela Lara přemoci.

Pohřešování v Egyptě

Během výpravy v Egyptě navštívila Lara hrobku egyptského boha Setha, vládce podsvětí, který byl po mnoho století uvězněn ve svém sarkofágu. Vyjmutím Horova amuletu z tohoto sarkofágu jej však nechtěně osvobodila, čímž vypustila do světa starodávné zlo, které může vyústit v chaos.

Dále se Lara setkala se svým mentorem, Wernerem von Croyem, který jí však amulet ukradl. Vydala se proto vlakem do Alexandrie, kde jí přítel Jean Yves poradil, že pokud nalezne starodávné brnění, může šíření chaosu zastavit.

Von Croy však záhy unesl Jeana Yvese a držel ho v Městě Mrtvých. Mezitím Von Croye posedl Seth a snažil se Laru přesvědčit, aby mu vydala ono brnění. Ta však Von Croyovi vzala amulet a zamkla jej v kryptě.

Následovala cesta do chrámu boha Hora, kde jej pomocí amuletu a brnění vzkřísila. Jelikož však Sethem vyslané kobylky zničily sochu dřív, než bylo obživení dokončeno, vstoupilo Horovo světlo do Lary a ta stála na jeho místě. Seth jí vyhrožoval zničením, a tak jediné, co Laře zbylo, bylo vytrhnout amulet ze svého místa, čímž způsobila zhroucení pohřební komory, a díky Horovu Amuletu uvěznila Setha navždy.

Lara doklopýtala až k východu hrobky. Kolem ní se hroutí strop i zdi, ve východu se však záhy objevil Von Croy a chtěl jí pomoci z hrobky ven. Protože Lara nevěděla, zda je ještě posedlý Sethem a zda mu má věřit, zaváhala. Náhle se propadl strop a Von Croy musel utéci, aby nebyl taky zavalen.

Před hrobkou se otočil, sundal svůj klobouk a chvilkou ticha Laru uctil, protože si byl jistý, že v zavaleninách zemřela. V Anglii poté byla vztyčena její socha v nadživotní velikosti a konal se obřad na její památku.

Návrat mezi živé

Po událostech v Egyptě poslal von Croy svůj tým k ruinám hrobky, aby se pokusili Laru najít. Později však naleznou jen její batoh.

Pravdou je, že Laru v sutinách objevil archeolog Kevin Mason, který ji ihned odvezl do Káhirské nemocnice. Moc klidu jí však dopřáno není, protože jí o život usiluje skupina fanatiků, kteří věří, že Lara nalezla Amulet of Mareish, který má dát svému nositeli nesmrtelnost. Aby Lara unikla, vydává se do Súdánu, kde byl Amulet naposledy spatřen.

Smrt mentora

Po nějaké době pozval Laru její bývalý mentor, Werner von Croy, do Paříže. Lara zpočátku váhala, jelikož jí von Croy nechal v Egyptě zasypanou v hrobce, ale nakonec se rozhodla jej navštívit. Během návštěvy však došlo k hádce a Lara ztratila vědomí. Když se probrala, našla von Croye mrtvého v kaluži krve.

Jelikož si nebyla jistá, co se stalo, uprchla z místa činu, aby ji nechytila policie. Musela se skrývat, jelikož byla podezřelá z vraždy, a snažila se objasnit, k čemu došlo, a vyřešit další záhadná úmrtí v Paříži. Dostala se na stopu kultu Lux Veritatis, kteří se snažili vzkřísit posledního člena rasy Nephilim. Samozřejmě jim to musela překazit, a v jejím snažení jí pomohl i Kurtis Trent, tajemný muž, samozvaný Lovec démonů.

Lara Croft podpis

Sdílet: