GameBoy

Tomb Raider

Jedná se o první díl pro gameboy color, který svým zpracováním připomíná stařičkého Prince of Persia 1 a 2.
S Larou Croft se dostanete do starých hrobek, nebo třeba do jungle. Musíte projít přes různé pasti jako bodáky a hledat klíče a páky, abyste se dostali dál. Budou Vám k tomu sloužit pohyby jako ručkování, šplhání po žebřících a jiné, než se dostanete k tajemnému Nightmare stone.
Mezi nepřáteli narazíme na kostlivce, nebo škorpiony. Hra má celkem 14 levelů.

 

Tomb Raider 2: Curse of the sword

Druhý díl pro Gameboy color vyšel několik měsíců po úspěchu prvního dílu. V zásadě se nic nezměnilo a proto můžete očekávat stejně dobré momenty jako v prvním díle. Škoda jen, že levelů od minula ubylo, ale naštěstí jsou delší. K ukládání zde slouží tzv. Savegemy, které jsou vždy někde umístěny.
První úroveň se nachází v muzeu, kde začíná i příběh, který se točí okolo artefaktu prokletého meče. Lara musí opět překonat spousty překážek, než se dostane až dokonce.

 

Tomb Raider: The Prophecy

Tomb Raider: The Prophecy je první díl pro gameboy advance, který vydal Ubi Soft. Engine je sice stále 2D, ale pohled shora je daleko přehlednější. Lara má mnohem větší volnost k pohybu.
Můžeme zde najít spousty útesů, po kterých můžeme šplhat, množství pák, které je nutné zapnout atd. Velice se mi líbilo, že když dojdete k nějaké hádance, tak stejně jako ve čtvrtém díle pro Pc a Psx, Vám i zde prolétne kamera, která Vám ukáže cestu dále. Však názor si už udělejte sami. 

 

Sdílet: