Jonell Elliott

Jonell Elliott

Jonell Elliott nahradila v roce 1999 herečku Judith Gibbins, která byla jako hlas nové Lary, tehdy již ve čtvrtém díle, odmítnuta z důvodu, že zněla pro mladičkou, šestnáctiletou Laru příliš staře. Tehdejší konkurz vyhrála právě Jonell, což bylo jen dobře. Byla totiž natolik dobrá, že zůstala v roli Lary ještě další 4 roky a to až do roku 2003, kdy vyšel Tomb Raider Angel of Darkness. Pokud budeme počítat ještě hru Lara Croft: Tomb Raider The Action Adventure, pak v této roli vydržela až do roku 2006. Není se ale čemu divit, jelikož v herní branži rozhodně nebyla žádným nováčkem. Už tehdy pracovala na projektech jako je Imperium Galactia II, City of Lost Children, Simon the Sorcerer II, a později třeba na Overlordu. Zahrála si v mnohých kreslených seriálech a jednu dobu dokonce vystupovala i v různých televizních pořadech jako moderátorka. Není problém se o tom přesvědčit ve videu pod článkem. Zajímavostí je, že je velmi dobrou kamarádkou Shelley Blond, která byla vůbec prvním hlasem Lary Croft. Seznámily se spolu v muzikálu Elvis, kde společně vystupovaly bok po boku cca jeden rok. „Shelley mi řekla, že kdysi tuhle hru dělala. Kdo by si pomyslel, že mi bude po pár letech nabídnuto pracovat na Tomb Raideru také.“

Zajímavosti z natáčení Angel of Darkness:

Natáčení první Lařiny hry v next-gen bylo samozřejmě mnohem intenzivnější, než u ostatních dílů. Natáčelo se v Londýně v Soho a většina z něj probíhala zhruba v čtyřhodinových natáčecích schůzkách po dobu jednoho týdne. S každým hercem se nahrávalo zvlášť, ovšem některé dny se jich muselo sejít víc, aby mohli hrát pospolu, např. Joss Ackkland (Eckhardt) a Kerry Shale (Von Cory). Tradičně největší zábava bylo natáčet zvukové efekty. „Zkuste si představit, jaké by to bylo žít v Lařině kůži. Občas to znamenalo skákej sem a tam a máchej sebou všude okolo. Pamatuji si, jak jsme natáčeli podvodní scény a já zkoušela mluvit při foukání brčkem do vody."

V The Angel of Darkness vstoupila Lara do mnohem temnějšího světa. „Daleko více nevěřila lidem. Byla obviněna z vraždy, což na ni mělo samozřejmě veliký vliv (Lara a zabít člověka? To snad ne! pozn. autora). Více se uzavřela, byla podezřívavá, cynická, tvrdší,“ vysvětluje Elliott. „Rozhodli jsme se, že by měla znít daleko chladněji.“

Jonell Elliot se mimo jiné objevila i na E3 v roce 2002, jakožto host Core Desing. „Vůbec jsem neměla tušení, jak moc velké to bude. Musela jsem dělat rozhovory před tiskem a veřejností, jako Lara. Seděla jsem vzadu v budce, na sobě senzory, a oblek, který snímal veškeré mé pohyby, a na velkém plátně pak byla promítána Lara, která dělala přesně to co já, včetně pohybů mimiky.“ Fanoušci se ji ptali na všechno od věcí typu jak vyřešit některé záseky ve hře, až po otázky Lařina osobního života. Pro jistotu byl v budce s Jonell ještě další člen Core Desing, kdyby náhodou padla otázka, na kterou by Jonell neznala odpověď. Přece jen, jak sama přiznala, nebyla hráčkou.

Na internetu se mi též podařilo sehnat stařičký rozhovor, jehož překlad Vám zde předkládám.

Ahoj Jonell. Děkuji ti za tvůj čas. Náš první dotaz je vlastně hlavně na tvou osobnost, která je více méně jednou velkou neznámou. Kdo vlastně jsi? Pracovala jsi již před tím jako dabérka? Hrála jsi už někdy před obrazovkou? A pokud ano, kde?

Jmenuji se Jonell Elliott a jsem zkušená dabérka a herečka. Namlouvala jsem už reklamy pro Vellu, Oil of Olay, McDonald, Nescafe, Dover Court, BU Perfume, Daily Mail, Lloyds bank, Sony, Natwest, Natural plus a mnoho dalších. Často mě můžete slyšet v Disneyovkách, na Cartoon Network promo videích a různých CD-rom hrách jako je The Island of Doctor Moreau a City of The Lost Children. Také jsem namluvila několik kreslených sérii jako Enigmu a Angelinu Ballerinu pro ITV. Nicméně přímo mě jste mohli vidět v Grange Hill (BBC), Family Affairs (Channel 5) Second Sight (BBC) a v Beer Goggles, což je film pro Channel 4. Také jsem se objevila v muzikálu Elvis (1996) a vystupovala jsem na Edinburghském festivalu v A Brief Affair.

Jak se cítíš, když mohou fanoušci slyšet tvůj hlas jako Laru Croft? Byla jsi nervózní, když jsi začala poprvé natáčet?

Rozhodně to byl velmi vzrušující zážitek a obrovská čest být hlasem Lary Croft pro herní sérii Tomb Raider. Hrála jsem Laru v Tomb Raideru 4, 5 a 6: The Angel of Darkness. Momentálně se cítím v její kůži hodně dobře. Při natáčení jsem vždycky trochu nervózní, ale tuhle zkušenost jsem si natolik užívala, že jsem vlastně na nervozitu neměla žádný čas.

Jak jistě tušíš, Tomb Raider je momentálně jedna z nejsilnějších značek vůbec. Proč si myslíš, že Lara zaujala tolik fanoušků po celém světě?

Věřím, že se Lara stala takovou hvězdou díky pozitivnímu vzoru, který ztvárňuje. Očividně už byl svět připraven na silnou, inteligentní, ženskou dobrodružku – a obzvláště holku s tímhle přístupem.

Znala jsi Tomb Raider sérii před tím, než jsi se stala hlasem Lary Croft? A pokud ano, které díly jsi již hrála. Dokončila jsi některý z nich?

Samozřejmě jsem si byla vědoma obrovského úspěchu Tomb Raideru a příležitostně jsem si zkusila zahrát všechny Tomb Raider hry, tedy kromě The Angel of Darkness (rozhovor před vydáním TR6 pozn. autora). Docela se bojím říct, že jsem nedokončila žádný z nich, nicméně dabovat Laru Croft ve mně zanechalo pocit, že s ní zažívám spousty dobrodružství.

Sdílet: