Zbraně

Pamatujete si ještě, jak jsme se těšili na každý nový screenshot z nového Tomb Raidera? Jak jsme řešili, v jakém dopravním prostředku Lara pojede, v jakých lokacích se probíhá a čím vším zabíjí své protivníky? Pojďme si spolu projít Lařin arzenál a vybrat si, čím odstřelíme tu protivnou opici :)

Pistole

Známé také pod názvy Twin Pistols nebo Dual Pistols, jsou Lařinou nejstandardnější zbraní. Stejně tak, jako k ní patří neodmyslitelně zelené tílko s šortkama, patří k ní i pistole, které najdete téměř úplně v každé TR hře. Minimálně v původní pentalogii. Jen v Chronicles na ně mladičká Lara na chvíli zapomněla. Typickým atributem pro tyto zbraně je neomezené střelivo. Ač nejsou příliš efektivní, po nějaké době s nimi skolíte třeba i tyranosaura. V původních Tomb Raiderech jsou považovány za nejslabší zbraň vůbec. Lara je má vždy od začátku hry.

 Zajímavost: Neo z Matrixu není jediný, kdo se svou rychlostí dokáže vyhnout kulce. Winston a jeho tác jsou stejně tak dobří, jako on.

 Pistole

Brokovnice

Stejně jako pistole i brokovnice je typická pro původní TR hry. Nejlépe funguje na krátké vzdálenosti, kde je její účinnost pro nepřátele fatální. S větší vzdáleností potom účinnost klesá. V Tomb Raideru III ji můžete poprvé nalézt v levelu Jungle. V The Lost Artifact pak v lelelu Highland  Fling.

Brokovnice 

Uzi

Mohou být také pod názvy Mini SMGs popřípadě Submachine Guns. Nalézt se dají v každém původním Tomb Raideru od jedničky po Chronicles. Jsou lehce silnější než klasické pistole, ale co nedávají na síle, to dávají svou rychlostí. V Tomb Raider III byly umístěny jejich náboje velmi poskrovnu. Poprvé se daly nalézt buď v levelu Nevada Desert nebo Thames Wharf. V the Lost Artifact zase v levelu Highland Fling.

Uzi 

Desert Eagle

Zbraň, kterou naleznete pouze v TR 3, datadisku The Lost Artifact a v Chronicles. Velmi efektivní, podobná revolveru. Velmi silná, možná i jednou z nejsilnějších zbraní ve hře. Většina nepřátel může být zabito na tři rány. Nalézt ji můžete poprvé buď v levelu High Security Compound nebo Temple of Puna. V The Lost Artifact se nachází v levelu  Sleeping with the Fishes.

Dezert
 Harpuna

Typická hlavně pro TR2, TR3 a jejich datadisky.  Jediná zbraň, kterou můžete použít pod vodou, nebo při plavání na vodě (Chudák drak z TR2. Jeho smrt harpunou byla krutá a dlouhááá). Typická na boj s barakudami, žraloky apod. Na souši je téměř nepoužitelná. Poprvé se dala nalézt buď v levelu Coastal Village nebo Lud’s Gate. V datadisku pak v Highland Fling.

 Harpuna

Granátomet

Většina nepřátel z něj padne jednou ranou. Dostupný byl od TR II až po TR IV The Last Revelation. Nalézt se dal poprvé v Caves of Kaliya levelu, v The Lost Artifact potom v Sleeping with the Fishes levelu.

 Granátomet

MP 5

Verze, kterou používá konkrétně Lara, se nazývá MP5-SD, tedy MP5 s integrovaným tlumičem. Jedná se o zbraň, která je silnější než pistole, magnum, i uziny. Lidští nepřátelé jsou cca na 3-6 ran. Lara tuto zbraň může používat, pouze pokud stojí na místě, nikoliv za chůze a už vůbec ne běhu. Nabíjení není nijak řešené, tudíž může Lara střílet nepřetržitě. A kde jsme ji mohli najít? V Tomb Raideru III to bylo v levelech buď Area 51, Crash Site nebo Aldwych. V The Lost Artifact pak v Highland Fling levelu.

 MP5

Raketomet

Zbraň, která je specifická pouze pro Tomb Raider III a jeho datadisk. Poprvé se dal najít v levelu Madubu Gorge nebo Aldwych. Munice této zbrani je ve hře velmi poskrovnu, tudíž se hodí velice s náboji šetřit. Jeden výstřel, jedna raketa. Lara musí pokaždé nabíjet. Nejsilnější zbraň ve hře vhodná na náročnější nepřátele i bosse. V The Lost Artifact je možné tuto zbraň najít v levelu Shakespeare Cliff.

 

Raketomet

Sdílet: