Vozidla

Pokud byl Tomb Raider III skutečně na něco bohatý, tak to byl výskyt nových a originálních vozidel. V podstatě můžeme říci, že v každé další lokaci se objevilo nějaké nové a originálnější, než to předchozí. Pojďme se nyní podívat na jejich souhrn.

Čtyřkolka

Vozidlo, které se objevilo pouze v Tomb Raider III. A abychom byli ještě více poetičtí, tak když už se jedná o třetí díl, proč ho tam nedat třikrát. Lara se na něm mohla prohánět u sebe doma na speciální dráze vybudované u domu, v Indii v levelu River Ganges, kde na něm skotačila a skákala přes řeku Gangu, ale také v Nevadě (Nevada desert), kde si ho ovšem moc neužila a mám zvláštní pocit, že po ní už si na něm neužil nikdo. Čtyřkolka se objevila také i jako hlavní hrdinka ve dvou cut scénách. Ve hře se nachází ve třech barevných variantách. Hnědá, zelená a bílo červená.

Zajímavost: Nejčastější dotaz na internetu byl vždy, jak slézt ze čtyřkolky. To je věc, která je velmi tajná a neví ji jen tak někdo, ale protože znáte nás, tak my vám to s radostí povíme. End plus šipka doprava ;)

 čtyřkolka čtyřkolka 

Čtyřkolka

  

Kajak

Jedná se o dopravní prostředek, který bylo možné využit v levelu Madubu George. Loď s pádly, která se zpočátku ovládala trochu obtížně, ale hned, jak jste si na ni zvykli, zjistili jste, že se jedná o velice užitečnou věc. Právě díky kajaku mohla Lara překonávat náročné peřeje divoké řeky.

Kajak

Hydro vrtule?

Nebo podvodní jet? Kdo ví, jak tuhle věc správně nazvat? Jedná se o vozidlo, které se dalo využít v Londýně v levelu Lud’s Gate. Říká se, že je to dokonce vůbec nejhůře ovladatelné vozidlo za celou éru Tomb Raidera. Souhlasíte s tímto tvrzením? Naštěstí pro hráče, kterým to s ním moc nešlo, mohlo vyhovovat, že pro postup dál nebylo nutné. Vozidlo sloužilo k tomu, aby se cesty kanály a jinými podvodními lokacemi zkracovaly. Navíc umělo střílet šípy z harpuny.

Zajímavost: Velmi podobná věc se objevila i v druhém Tomb Raider filmu. Mohli jsme ji vidět, když pluje lara do chrámu Luny.

 jet jet ve filmu

Nafukovací člun

Najdeme jej v poslední lokaci zvané Antarktida. Člun pomáhá Laře překonávat nepříjemnou ledovou vodu, ve které by jinak umrzla. Je žlutý s černými a červenými značkami. Vzadu na motoru můžete najít číslo 2001 a ze strany jméno Croft. Vepředu je potom číslo 993 2x. Nachází se v levelu Antarctica.

člun

Důlní vozík

Level RX-Tech Mines volá a s ním i důlní vozík. Toto vozidlo se pohybuje tak nějak samo, ovšem Lara ho může zbrzdit. Stejně tak je schopná mačkat výhybky a tím ovlivňovat, po které koleji vozík pojede. Pokud vozík narazí, Lara ihned zemře.

vozík

Krom těchto vozidel, ve kterých teda jezdí sám hráč, se v neherních částech proletí Lara vrtulníkem, popluje na klidnějším člunu v Indii a sveze se v dodávce do Arei 51

Helikoptéra

Sdílet: