Londýn

Další z lokací, která se v Tomb Raideru III nacházela, bylo hlavní město Anglie – Londýn. Protože Lara věděla, že ulice jsou značně přelidněné a plné turistů, rozhodla se vést svou cestu poněkud netradičně přes střechy budov, kanály, nebo třeba skrytým podzemím v metru. A vzhledem k tomu, že je v Lodnýně, kde je potřeba zažít si i nějakou tu kulturu, navštívila například muzeum přírodní historie. Mimo jiné se zde seznámila se spousty zajímavými lidmi - Zatracenými - kteří byli oběťmi monstrózních pokusů ženy jménem Sophia Leigh. Právě Sophia vlastnila věc, po které Lara v Londýně pátrala. Kámen zvaný The Eye of Isis. Londýn byl po všech těch junglích, chrámech a jeskyních příjemné osvěžení. Civilizace, domy a světla velkoměsta. Co víc si přát? Lokace se skládala z následujících levelů: Thames Wharf, Aldwych, Lud’s Gate, City.

 Londýn

 

Thames Wharf – První level londýnské sekce nám představil město jako takové. Ve vší jeho kráse, hezky pěkně z vrchu. Čím je tato úroveň známá je její veliký bug a to jest zkratka hned na začátku, kdy se dal díky ní dohrát celý level v podstatě do půl minuty. Jenže co potom všechny ty secrety? Kdo je bude sbírat? Doufám, že jste ji tedy nikdy nikdo nepoužil! :) Celé je to pak zakončeno jedním z nejpamátnějších inter s Johnem.

Počet secretů: 5

Aldwych – Level pojmenovaný stejně jako stanice metra v Londýně. Kdo však ví, že se stanice původně jmenovala Strand Station? Ona celá tahle lokace je v reálném světě velice zajímavá. Poslední metro tudy projelo 30. září 1994. Dnes se tedy již nepoužívá, ale stále funguje jako muzeum nebo se v ní občas natáčí nějaký film. Důležité je, že se zde Lara poprvé setkala se Zatracenými. Nejzajímavější část levelu – rozhodně přijíždějící metro! (Ale počkat!? Že by tudy ta metra přece jen ještě jezdila?)

Počet secretů: 5

Lud’s Gate – Level odehrávající se z převážné části ve vodě – ano i proto je zde to podivné vozítko zvané hydro vrtule? (pořád si tím názvem nejsem jistý) a z druhé části v muzeu přírodní historie. Vše začíná, když se Lara seznámí s vůdcem zatracených a dozvídá se, že zatracení jsou jen oběti Sophie Leigh. Rozhodne se, že jim pomůže. Její cesta tedy vede do muzea, které nás díky svým různým sekcím ohromí například skvělými lokacemi Egypta.  

Počet secretů: 6

City – Celé dobrodružství se zakončuje rozhovorem se Sophií Leigh v její kanceláři a následném souboji na střeše budovy. Sophia je vlastně dle mého natolik zajímavá postava, že vás opět odkážu na již starší článek zde, protože opakování je přece matka moudrosti.

Počet secretů: 1

metro

Back to Nevada

 

Sdílet: