Sophia Leigh

Mocná žena, obchodnice, jedna z hlavních záporáků ve hře Tomb Raider 3. To jsou slova, jež by mohla Sophii Leigh charakterizovat. Zároveň je druhou ze tří tak zvaných žen podnikatelek ve světě Tomb Raideru. (Jacqualine Natla, Sophia Leigh, Amanda Evert – je náhoda, že jsou to všechno blondýny?)


Co vlastně víme a nevíme?

Není úplně jasné, jak je Sophia stará, ale z určitých svědectví jejích zaměstnanců se odhaduje, že je starší, než jedno století. Pokud si vskutku zakoupila Eye of Isis na jedné z aukcí v třicátých letech devatenáctého století, tak je pravděpodobné, že v momentě, kdy potkala Laru, se mohla blížit k dvoustému výročí své existence. Vzhledově by jí však každý tipoval okolo třiceti let.

Co se týče Sophiina příbuzenstva, to taktéž není známé, avšak díky jejímu vyjadřování můžeme předpokládat, že stejně jako Lara pochází z nějaké anglické aristokratické rodiny. Zřejmě vždy měla značné finanční prostředky pro zajištění svého dlouhého a luxusního života. Zda-li měla manžela, více mužů či nebyla provdaná vůbec, není známo.

V době, kdy bylo povoleno ženám volit, si přišla Sophia na své. Konečně si totiž mohla založit svou vlastní společnost SL inc. zaměřenou na kosmetiku. Ta přišla krom klasických výrobků i s řadou vedlejších produktů na udržení kapitálu určeného k výzkumu na rozvíjení formule nesmrtelnosti. Tuto formuli získala Leighová pomocí Eye of Isis.

Díky firemním konexím uvnitř kriminálního podsvětí, užívala Sophia na svou ochranu ozbrojené žoldáky. Dokonce měla infiltrované stráže i v Londýnském museu.

Ke svým experimentům zneužívala Leighová jako pokusná morčata lidi. Nabízela práci těm, co byli nevzdělaní či ve finanční tísni. Pak už bylo snadné získat jejich podpis k souhlasu provádění pokusů na nich samotných. Abychom však k Sophii byli spravedliví, musíme uznat, že mnoho pokusů provedla i sama na sobě. Co se týče důkazů, které z těchto experimentů vznikaly, zbavovala se jich v Londýnských stokách a opuštěných tunelech metra.

Sophia a Tomb Raider

Když jsme se s ní konečně setkali, bylo evidentní, že už o Laře měla nějaké informace, ačkoliv Lara o ní nevěděla vůbec nic. Sophia učinila Laře jistou nabídku, když si však uvědomila, že slečna Croft není úplatkářka, utekla ze své kanceřále s artefaktem v rukou. Po napjatém souboji na střechách dvou Londýnských mrakodrapů nalezla Sophia smrt pod elektrickým výbojem. R.I.P.

Pláčeme však předčasně, protože Leighová se opět vrátila v posledním levelu Reunion (opětné shledání) v datadisku The lost artifact. Ukáže se, že ve skutečnosti své první setkání s Larou přežila a zároveň se dostala k artefaktu The hand of Rathmore. Ten jí umožňoval střílet podobně zelené střely jako The Eye of Isis, ačkoliv tentokrát už na ni působily kulky z Lařiných zbraní. R.I.P. Sophia Leigh a tentokrát už doopravdy.

Zajímavosti ze zákulisí

K vytvoření Sophiina modelu použil tým Core design stejného základu jako na model Lary

  • Sophia je často srovnávána s Jacqueline Natlou a to díky mnoha podobnostem, jimiž jsou fyzický vzhled, osobnost, obchodní duch a taktéž skutečnost, že obě přežívají nepřiměřeně dlouho napříč časem.
  • Judith Gibbins, herečka, která namluvila Laru, namluvila i Sophii.

Sdílet: