Představení Tomb Raider: The Dark Angel

Tomb Raider: The Dark Angel je (polo)fanouškovský projekt, který nějakým způsobem navazuje nebo se tematicky zaměřuje na Angel of Darkness. Zatím o něm moc informací zveřejněných není, ale už teď můžeme začít spekulovat, co se pod tajemným názvem ukrývá.

Říkáme (polo)fanouškovský, protože se na projektu podílí pro TR komunitu známá jména:

  • Ashka, který se proslavil svými rendery, vede úspěšný web Tomb of Ash, organizuje setkání fanoušků klasických dílů TR (včetně akce v Manchesteru k dvacetiletému výročí Tomb Raideru, kde se fanoušci mohli setkat s původními vývojáři TR)
  • Jennifer Milward, která napsala vlastní Angel of Darkness novelu a dabovala Laru v mnoha amatérských levelech a animacích
  • Peter Connelly, skladatel hudby pro Tomb Raider 4-6

 

Už skladba týmu nám může prozradit, že se jedná o seriozně myšlený projekt. Oficiální zdroje však zatím krom pár obrázků nic neprozradily. Bude se jednat o herní pokračování Angel of Darkness? Nebo nějaký krátký film / animaci? Někteří fanoušci tipují i nově vydaný soundtrack k Angel of Darkness. Proč by byla ale k soundtracku potřebná Jennifer? Dle nás je v týmu buď pro psaní příběhu eventuálního pokračování AoD, nebo k dabingu Lary. Nebo obojí :D

 

Pojďme se ale podívat na zatím zveřejněné obrázky:

Na prvním je v Lařiných brýlích jasně vidět chirugai. Na dalších si můžeme všimnout Eiffelovy věže, hieroglyfů a egyptského boha Setha. Vše jako by navazovalo na události v Angel of Darkness. 

Z dalších krásně pohozených střípků zmíníme popisek u jednoho z obrázků: "If it's the leg that's causing all this resentment, I seem to remember that being down to your affinity with pulling hazardous levers".
Jedná se o Lařinu hlášku při jejím rozhovoru s von Croyem na konci Tomb Raider 4.

Další z fotek má jednoduchý popisek #7. Sedmý (zamýšlený) TR díl? UPDATE: Dnes se objevil nový obrázek s číslem #6, takže jde o odpočítávání. Za 6 dní se dozvíme více! Zároveň je v novém obrázku nejspíše použitý objekt, který se v Level editoru používá pro tvorbu paprsků světla. Že by tedy amatérský level? 

Samotný popisek projektu na FB nám moc neřekne: "In the shadows they have lain, dreaming of this day". Kdybychom alespoň věděli, kdo nebo co je myšleno tím "they" :) 


Celkově vypadá Tomb Raider: The Dark Angel na velmi zajímavý projekt s vysokým potenciálem. O novinkách vás budeme nadále informovat, nezapomeňte však sledovat i oficiální Facebook stránku, případně Twitter.

Sdílet: