Kurtis Trent

Základní údaje

Příjmení: Trent (pravé pravděpodobně Cornel)
Jméno: Kurtis
Národnost: Američan
Datum narození: 26 červen 1972
Místo narození: Utah Salt Flats, USA
Pohlaví: Muž
Rodiče: Konstantin a Marie Cornelovi
Typ krve: B-
Stav: Svoboný
Vlasy: Kaštanové
Oči: Modré
Astrologické znamení: Rak
Oblíbené sporty: prakticky všechny extrémní sporty
Přezdívka: "Demon hunter" – Lovec démonů
Oblíbená zbraň: Pěsti, Boran X (prototyp pistole, co si sám sestrojil, střílí dvě kulky naráz), chirugai (viz níže), zbraně s laserovým zaměřovačem. 
Hobby: Létání s helikoptérou, dobrodružství
Fav hudba: RHCP, Nirvana, Mozart, Sun Ra
Oblíbený dopravní prostředek : Porsche Spider, Brough Superior SS100
Profese: Volná bezpečnostní práce, žoldák

 

Životopis

Kurtis je bývalý legionář a zkušený bojovník s omezenými telekinetickými silami. Je posledním z řádu Lux Veritatis (tzn. Světlo Pravdy) a následuje stopy svého otce poté, co Temný Alchymista (Eckhardt) zradil a zabil posledního člena řádu. Jako jediný dosud živý potomek Kurtis podniká skutečný pokus se pomstít na těch, kteří smetli řád z tváře Země a zabili jeho otce.

Když mu byly pouhé tři roky, učil Kurtise otec Konstantin, připravoval ho na zasvědcení do řádu, zatímco byl nemilosrdně stíhán Eckhardtem.

Ve věku 16 let podstoupil Kurtis nejintenzivnější etapu svého zasvěcení do Lux Veritatis.

Ve svých 19ti letech zmizel, připojil se k cizinecké legii a změnil své jméno na Trent. Zůstal v legii pět let, ale stále přicházely různé nepříjemnosti a bizardnosti spojené s tajemnem. Právě tehdy si vysloužil přezdívku Demon Hunter (Lovec démonů).

V roce 1996 Kurtis zanechává cizineckou legii a začíná pracovat nezávisle, s různorodými žoldnéry a pololegálními agenturami pod vedením Martena Gundersona (pozn. překladatele: s Gundersonem jsme se setkali v AoD, pamatujete? Jediný člen Cabaly, který zůstal naživu. Vidět jsme ho mohli např. v Louvru, když praštil do gongu, kterým Kurtis zablokoval cestu).

V roce 2001 je Konstatin zavražděn Eckhardtem. Podnícen smrtí svého otce Kurtis dostává dva talismanické články, dýky Periapt shard a zastrašující zbraň Chirugai zhotovenou Ferililiem (je to druh kotouče s bodci, který může být vržen na nepřátele nebo manévrován při letu pomocí telekinetických sil). Podniká tedy misi, aby zničil Eckhardta.

Kurtis se poté setkává s Larou Croft, se kterou spojí své síly v Praze, aby porazili Temného Alchymistu. Otázkou je, zda přežil svůj boj se zmutovanou členkou Cabaly, Kristinou Boaz. Vše ovšem nasvědčuje tomu, že zůstal naživu. Snad se to jednoho dne dozvíme :)...

 

Zajímavosti

Původně se plánovalo, že by s Kurtisem mohla vyjít i samostatná hra s názvem Demon Hunter. Bohužel, téměř určitě se neuskuteční, protože mnoho fanoušků TR Kurtise nenávidělo a Crystal Dynamics pravděpodobně nechtějí mít s AoD nic společného.

Plánovaná trilogie, která měla vyjít (AoD jako první díl) již měla předepsané i role pro Kurtise. Měl se objevovat v obou hrách a měl být asi v 80% hry (někdy jako hratelná postava, někdy nejspíš jako průvodce... že by něco jako Von Croy ve čtvrtém díle?)

Informace uvedené v zajímavostech nejsou stoprocentní!

   

  

Rodina Trentů

1954 - Kurtisův děd, Gerhardt zavražděn Eckhardtem a Cabalem. Kurtisův otec, jednadvacetiletý Konstantin, po něm zdědil Lux Veritatis. Od té doby se zaměřil na vražedné útoky proti Cabalu a Eckhardtovi, ve snaze ho kompletně vymýtit. Pouze pár nejvěrnějších po jeho boku mu pomáhalo s jejich zničením. Svět o této Temné válce nevěděl.
1966 - Konstantine ve 33 letech potkal v Navahu Marii Cornel, ukázala, že v ní třímá zvláštní síla. Jejich cesty se rozešly. Marie se vrátila zpět do Spojených států. Její otec byl jeden z funkcionářů pracujících na Kódu Navajo ve 2. světové válce.
1969 - V další misi Lux Veritatis se Konstantin dostal znovu do Spojených států. Vydal se hledat Marii Cornel. Brzy po jejím nalezení se Konstantin a Marie vzali. V následujících letech kolovali mezi Evropou a USA.
1972 - Kurtis se narodil 26.června 1972. Konstantin vzal Marii na bezpečné místo blízko Utahu Salt Falts, zde se Kurtis narodil. Konstantin se vrátil k cestování po Evropě a pomáhal ve „Válce Stínů“
1975 - Když se rodina vrátila do Evropy, byly Kurtisovi 3 roky. Přestěhovali se do starožitně vypadajícího domu na jihu Evropy.
1976 - Kurtis a jeho matka odešli do Skotska, kde se skryli, zatímco Konstantin bojoval s podsvětím. Jen šest členů Lux Veriatis bylo s ním.
1988 - Kurtisovi bylo 16. Jeho otec chyběl na několika misích Lux Veritatis.
1991 - V 19ti letech Kurtis utekl k cizinecké legii. Nechtěl se stát částí Války Stínů. Zbyli poslední tři členové řádu. Kurtis změnil rodné jméno a ukryl se na pět let do Francouzské cizinecké legie. Díky svým nadpřirozeným scopnostem dostal přezdívku „Demon Hunter“
1996 - Kurtis opustil Legii nevysvětlitelným způsobem, nezbyly po něm žádné záznamy. Začal se živit jako nájemný žoldák. Už nikdy neviděl svého otce živého.
2001 - Kurtisova matka Marie oddělila úlomky amuletu (Dýky). Kurtis tyto úlomky získal. Zdědil také Chirugai, zbraň světla, která se dědila po generace. Kurtis byl nyní jediný bojovník Lux Veritatis
2003 - Kurtisovi se zkřížila cesta s Larou Croft, bojovali spol proti Eckhardtovým jednotkám a proti němu samotnému.

Sdílet: