Co mohlo být

Jaké měli lidé z Core Design plány na další hry? Jak měly vypadat zbylé díly připravované trilogie? V tomto exkluzivním článku pro ladycroft.cz bych se vám pokusila alespoň trochu poodhalit, co se chystalo po roce 2003 a už nikdy nedostalo šanci na vydání. Předtím, než se pustíte do čtení, vás chci varovat: některé z těchto informací jsou jen mé domněnky, tak je neberte za stoprocentní! A teď už hurá do toho! :)

 

Vykradačka hrobek a lovec démonů

Jednou z téměř jistých věcí zůstává fakt, že by v nové generaci Tomb Raideru vystupoval - ať už jako hratelná postava, nebo jako společník na cestách - nám všem dobře známý Kurtis Trent. Podle informací, co se dostaly na povrch ještě před odebráním licence, se Kurtis měl objevovat v přibližně 80% hry. Dá se tedy předpokládat, že Kurtis přežil boj s Boaz.
Nejen, že pro něj byly napsané role v TR7 a TR8, dokonce s ním mohla vyjít i samostatná hra s názvem Demon Hunter (více ve článku přímo zaměřeném na tuto postavu).
Za další docela pravděpodobnou informaci se dá považovat, že by se do Lařina života dostalo konečně něco romantiky. Mnozí z nás jistě zpozorovali jisté jiskření mezi Kurtisem a Larou, hlavně při scéně v Louvru. Kdo ví, co by z toho bylo...

 

Volně navazující příběh?

Mohli bychom předpokládat, že se příběh ještě bude vázat k Nephilim. Některé lokace, které byly zmíněny v AoD (viz níže) se zdály být docela často opakované a já pochybuji, že by to bylo jen tak. Koneckonců, možná by to znamenalo i návrat do hrobek a džunglí (pokud by se mělo pátrat po něčem, co se týká řádu Lux Veritatis. ..?).
Další fakt, co podporuje návaznost příběhu, je ten, že jeden člen Cabaly zůstává naživu – Marten Gunderson. Sice se nezajímal o vědeckou část celé záležitosti ohledně Spáče, přesto se ale můžeme domnívat, že by způsobil nějaké komplikace.

 

Útěk před zákonem

Otázkou stále zůstává, jak by se Lara vyvlékla z toho průšvihu s policií v Angel of Darkness. Nejen, že by jí stěží uvěřili vše o Cabale, Nephilim, mutaci Boaz a vraždách Monstra – to je příliš fantastické, dokonce i na Českou Republiku :) 
Takže co s tím? Pokud vím, tak téměř žádné důkazy. Tělo Boaz zmizelo. Karlovy, Eckhardtovy a Spáčovy ostatky byly nejspíš zničeny explozí. Jedna z mála možností je Sanatorium. Kdo ale dokáže, že je Lara nevinně ve vraždě Von Croye? Znamenalo by to tedy, že naše slečna Croftová zůstává na útěku před policií?

 

Lokace - návrat do exotických míst?

Často řešené téma – lokace. Osobně se domnívám, že by jedním z míst, ve kterých by se odehrával děj jednoho z dílů trilogie, je Turecko. Proč? Odpověď je jednoduchá. V Angel of Darkness bylo velmi často zmiňované ve spojitosti s původem Nephilim. Pokud by se příběh dále točil okolo těchto kreatur, je více než pravděpodobné, že tam naši dobrodruzi zavítají.
Nepředpokládám ovšem, že by se hned změnil celý vzhled a základ hry. Vsadila bych se, že lokace ve městech bychom se dočkali také. Ale kde, to nemám potuchy.

 

 

Nová generace TR

Na závěr bych chtěla podotknout pár věcí. Určitě to, že ačkoli Tomb Raider: Legend vypadá velmi dobře a já už se jako ostatní fanoušci nemohu dočkat 7. dubna, přesto mě mrzí, že jsme neměli možnost nahlédnout do případného pokračování Nové generace Tomb Raideru. Ale co my víme? Možná, že Core Design jednoho dne uveřejní jejích plány a my se konečně dozvíme, co se mělo stát po jejím (chronologicky) posledním dobrodružství...

Sdílet: