Tomb Raider 3 Remake (neoficiální)

Ve čtvrtek 15.6. se na Tombraider fóru objevil nenápadný příspěvek od uživatele Hecklera, který se rozhodl světu předvést své dítko. Co nám o něm na fóru vyzradil?

Projekt je ve vývoji již od roku 2014. Během prvního roku začal Heckler pracovat na prvním levelu, přičemž už v tu chvíli se jeho touha dokončit tento projekt zvětšovala. Celou tu dobu byl ohledně projektu velmi potichu. Tedy až doposud. Jak sám řekl: „Jedná se o plně přepracovaný remake Tomb Raidera 3 a jeho datadisku The Lost Artifact. Samotná hratelnost je inspirována hrami jako Assassin's Creed, sérií The Jak and Daxter, Inside, Prince of Persia, Enslaved a The Last of Us. Lara je tentokrát zkušená nejen se zbraněmi, ale nově i v boji nablízko. Může šplhat na budovy, útesy, stromy. Může chodit po laně, zatímco střílí, běhat přes zdi jako Princ z Persie. Ovládá více pohybů, mezi něž patří zatáčení při klouzání na šikminách, tři různé druhy šipek do vody, klasický styl plavání, plížení se, kotouly, houpání na tyči a mnohé další. “

Z Lařiných vozidel se můžete těšit na klasickou čtyřkolku, motorku, hydro vrtuli, kajak, snowboard a samozřejmě i nezapomenutelné důlní vozíky. Pro milovníky zvířat máme také dobrou zprávu, protože nově přibude i kůň, na kterého se můžeme těšit v South Pacificu. Nepřátelé a různé NPC jsou tentokrát inteligentní. Cítí strach, mohou jim dojít náboje, mohou se schovávat, bojovat jako Lara, dokonce mohou zakopnout do smrtící pasti.

Hra také obsahuje další bonusy jako mód Expedition, který se odehrává na dvou velmi rozsáhlých mapách a mód Race to the Relic, kde je náhodně umístěna relikvie ve vybraném levelu a vy závodíte s NPC postavou, kdo ji zvládne získat rychleji.

Tak co? Nalákal Vás tento projekt? Nás rozhodně ano a už teď se těšíme, jak si (pokud tam tedy bude) dáme závod třeba se Sophií k artefaktu Iris. Zatím nám však nezbývá nic jiného, než čekat.

 

A jak se hra nadále vyvíjí můžete sledovat zde na Tombraider fóru

Sdílet: