Mark Willard

Jméno: Mark Willard Mark Willard

Pohlaví: muž

Národnost: skotská

Datum narození: 3. Února 1957

Rok úmrtí: 1998 (Meteorit Cavern – Antarktida)

Profese: Vědec

Spojenectví s: RX Tech, Tony, Randy, Rory

 

“Fascinující, že?”

 

 Kameny z meteoritů uchvátily Doctora Willarda natolik, že se mu staly doslova nezdravou posedlostí, která vedla nejen k mutaci jeho kolegů, ale i jeho samotné. Vlastnil společnost zvanou RX Tech zabývající se výzkumem a těžbou. Právě on objevil hrob i deník Paula Culfieda, mořeplavce, který byl zabit při útoku divokých vlků na Antarktidě. RX-Tech, krom jiného odkryla i starobylé město Tinnos včetně samotného kráteru a meteoritu. Životním cílem Doktora Willarda bylo použít všechny kousky artefaktů (Infada Stone, Element 115, Ora Dagger, Eye of Isis a Hand of Rathmore – z datadisku The Lost Artifact), aby urychlil evoluci bytí. Bohužel to však vedlo k nepěkným následkům. Tak by se dal popsat ve zkratce nejhlavnější záporák hry Tomb Raider III.

Poprvé se Lara potká s Dr. Willardem v Indii na lodi plující po řece Ganga, kam šel zkontrolovat své společníky Tonyho, Roryho a Randyho. Dva poslední zemřeli bohužel pro ně v Indickém chrámu. Právě Willard vysvětlí Laře, že krom Infady, artefaktu, který právě sebrala Tonymu, existují ještě další kameny. Stejně tak jí poví příběh kapitána Culfieda. Laru to vše zaujme natolik, aby se jím nechala najat. Když ho potom potká znovu na základně v Antarktidě, aby mu předala artefakty a řekla, že jeden z jeho zaměstnanců byl podivně zmutovaný, teprve tehdy jí vyzradí jejich pravou podstatu a potenciál meteoritu. Řekne jí, že moc artefaktů může urychlit nejen evoluci bytí ale navíc, pokud se jejich moc spojí v kráteru, dokáží to udělat na celosvětové úrovni.

Lara je zděšena Willardovými záměry (navíc jí to připomnělo to, co chtěla udělat Natla) a tak se rozhodne ho zastavit. Willard však uteče. Znovu se střetnou až u samotného kráteru meteoritu, kde se Willard rozhodne potvrdit své teorie sám na sobě a do kráteru skočí, aby se zrodil Willard nový. Willard mutant (nevím proč, ale zde mám pocit, že se tvůrci při vzhledu tohoto pavoukovce trochu inspirovali americkým hororem Věc). Nový Willard má čtyři nohy, otočené torzo, bodce na rukou, avšak stále lidskou hlavu. Ač se snaží Laře zabránit v odstranění artefaktů, neuspěje, což je mu následně smrtelným. Willard se vrátí zpět do své lidské podoby a po té, co Lara prozkoumá jeho mrtvé tělo, získá informaci o dalším, pátém, artefaktu – Hand of Rathmore (Datadisk The Lost Artifact) 

Mark Mutant

A kde jsme ho mohli všude vidět?

Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft (FMV po Indii, Antarctica a Lost City of Tinnos v cut scénách a reálně potom v levelu zvaném Meteorite Cavern)

Tomb Raider III: The Lost Artifact (Pouze v obrazovce menu a při načítacím screenu levelu Highland Fling)

Sdílet: