Zpráva ze sedmého srazu

Sedmý sraz se sice konal již 16.12.2012, k sepsání jeho průběhu se však dostávám až nyní. Takže pokud chcete zjistit, o co jste přišli, či chcete zavzpomínat na srazovně strávenou neděli, nadešla vaše chvíle.

Tento sraz byl netradiční hned v několika věcech - zaprvé byl sraz snad poprvé v historii v neděli, zadruhé jsme z týmu dorazili jen dva - Arakanga a constantine, a zatřetí nám přibyl další nový návštěvník (či spíše návštěvnice) - Charlie. Několik věcí však bylo ryze tradičních - nestíhali jsme hry řádně připravit, počasí si opět dělalo psí kusy, a navštívili jsme již tradiční srazovní místo - čajovnu na Dejvické. Ale pěkně popořádku, aneb...

 

... jak to všechno začalo

Inu, asi tak, že jsme si řekli, že by bylo dobré uspořádat slíbený zimní sraz. Navrhli jsme vám několik možných dat, ze kterých jste vybírali, až padlo rozhodnutí na neděli 16.12.2012. Pak přišla pro tým celkem zajímavá část - vymyslet novou hru. Po ukrutném boji s mozkovými buňkami se zrodilo několik nápadů, z nichž dokonce dva byly realizovány - a tak jsme se pustili do výroby nové vědomostní hry na motivy her Česko či Svět a do zajímavé hry SaboTR (na motivy Sabotérů).

Vymýšlet stále nové vědomostní otázky je peklo, ale jak Ari záhy zjistila, kreslit ručně přes 100 kartiček pro SaboTR je peklo ještě větší. Čas se pomalu chýlil ke konci, ale my vytrvale bojovali s každou vteřinou, s vypsanou fixou i s lámavou pastelkou, a výsledkem byly již zmíněné dvě nové hry, které určitě přineseme i na další srazy, ať si je můžete i nadále užít.

 

Je čas srazovat!

Sraz byl jako obvykle na Nádraží Holešovice, a to v devět hodin ráno. Na místo jsem dorazil cca 10 minut předem a ve vestibulu metra potkal Fila. Společně jsme tedy čekali na Ari, řešili její nespaní kvůli dotvoření hry a trochu zabrouzdali k obtížnosti otázek. Když už bylo 5 minut po deváté, znervoznil jsem, že po Ari ani stopy. Rozhodl jsem se nabrat zbytek srazantů s tím, že se pro Ari vrátíme - a k mému velkému úžasu už byla přítomná, a co víc, dorazila i Charlie, která měla dorazit až o půl. Inu, alespoň ten sraz začal dobře a bez čekání (víceméně). Nyní jsme tedy byli skoro všichni - Arakanga, constantine, Fil, Charlie, Potkanka a Willy. Potkanka si ještě odskočila odvézt věci na kolej a my se vydali mertem na I.P.Pavlova do kavárny CrossCafé, kde měla začít první hra.

 

Vědomostní hra

Mezitím, co jsme čekali na návrat Potkanky a na příjezd Nyorai, jsme probírali všechny možné filmy a hry, jak už tomu na našich srazech bývá. Nejvíce se však debata točila okolo nově chystaného dílu Tomb Raider. Po příchodu výše zmíněných byla vysvětlena pravidla a začlo se hrát.

Otázky byly zprvu lehké, pak obtížnější, pak šílené, ale přesto se našim srazantům podařilo hru zdolat, a to v pořadí Potkanka, Willy, Fil, Charlie, Nyorai. Bohužel jsem díky čtení otázek zapomněl na focení, takže v galerii naleznete pouze fotky plánku této hry.

Následoval přesun na Dejvickou, kde jsme se všichni posilnili v místní bageterii, a poté již hurá do čajovny!

 

SaboTR

Ano, v čajovně už poněkolikáté, a opět na oblíbeném místě u (zataženého) okna. Po objednání Ari všem vysvětlila pravidla její hry SaboTR a mohlo se začít hrát. A co víc, jelikož daná hra není na principu otázka - odpověď, mohli jsme jako tým hrát taky, yay! 

Už si ani nevzpomínám, kolik kol proběhlo, ale každopádně to bylo skvělé. Z mého pohledu jedna z nejlepších srazových her - možná proto, že jsem měl možnost hrát taky, možná proto, že je hra dost kreativní a nikdo neví, kdo je hodný a kdo zlý. Každopádně má ode mě Ari velkou pochvalu a obrovské dík za obětavost při přípravě.

Co se focení týče, byl jsem již aktivnější, ale bohužel jsem zjistil, že focení mobilem v tmavých prostorách čajovny není ideální, takže fotek je poskrovnu, kvalitativně bych je raději nekomentoval, a slibuji, že na příští sraz se polepším!

 

Loučení

Ano, je to tak, čas je mrcha a tak jsme se pomalu museli rozejít. Nejdříve se odpojil Willy, který spěchal na vlak, zbytek se ještě chvilku zdržel v čajovně, ale pak jsme se také vydali pryč. Ari s Nyorai se ještě vracely do čajovny pro zapomenutý plánek, já se odtrhl na Dejvické, odkud mi jela tramvaj domů, a Fil, Charlie a Potkanka se vydali směrem do metra. 

Závěrem? Sraz utekl rychle. Možná to bylo tím, že byl v neděli a všichni se museli připravit na pondělí do školy. Každopádně z mého pohledu byl sraz jako vždy povedený, děkuji všem za účast a zapojení se. A i když vždycky při výrobě soutěží nadávám a říkám si, do čeho jsem se já blb zas uvrtal, tak už se nemůžu dočkat, až začnem připravovat sraz letní. Snad bude počasí přijatelnější a strávíme jej někde v zeleni, a ne po fast-foodech a čajovnách :)

 

      

 

 

Sdílet: