Zpráva z 18. srazu

Přesně před týdnem proběhl 18. oficiální sraz LadyCroft.cz a s ním spojený Tomb Raider kvíz. Co se nepovedlo tentokrát a jak se účastníci vypořádali s nelehkými otázkami?

Tomb Raider kvíz

Vše začalo celkem tradičně srazem na Muzeu. Sešli jsme se ve složení Arakanga, constantine, Carolinka, Fil, Jaro a Potkanka. Následně jsme se vydali do kavárny v knihkupectví Luxor - zahřát se kávou a poklábosit o novinkách ve světě Tomb Raidera. Diskuze se tu rozdělila na dva tábory, kdy se jedna skupinka víceméně držela tématu Tomb Raider a ta druhá bloudila od jazyků, přes disneyovky až po zpívání  (ale mělo to logické návaznosti!). 

Následoval oběd v Boulevardu (tentokrát ne na Dejvické), kde se k nám připojil Pablo. A po obědě jsme s nadšením vyrazili vstříc hlavnímu programu - čajovně, kde se měl konat Tomb Raider kvíz.

Čajovnu jsme vybrali novou, záhadnou. Místnosti v ní jsou třeba ukryté za knihovnou, v šatníku, nebo v Tardis. Přišlo nám to jako velmi zajímavé tombraiderovské místo na objevování a prozkoumávání. Po příchodu byl tedy první úkol jasný - najít námi zarezervovanou místnost a obsadit ji.

Zní to lehce? Ve výsledku to tak lehké nebylo. Návštěvníci totiž opravdu museli napřed odsunout knihovnu, aby prošli dál. Po prohledání další místnosti objevili onu Tardis, za kterou se nalézaly další místnosti. Protože truhla nikam nevedla, zkusili jsme otevřít šatník - a ano, i za ním byla místnost, ale ne ta naše. Hledání pokračuje a návštěvníci se pomalu ztrácí. Až hle, tam je ještě jedna místnost!

Už nevím, kdo ji otevřel první, ale vsadím se, že nečekal, že se po otevření přenese do levelu Parisian Ghetto. V námi rezervované místnosti na gauči totiž spal bezdomovec. Ne moc vábně vonící. Místnost jsme tedy zavřeli a hledali dál - není tu někde ještě nějaká? Ale nebyla. Naše místnost opravdu byla ta s bezdomovcem. Tomb Raider atmosféra jak má být!

Vše jsme tedy nahlásili na baru a personál řekl, že se o vše postará a místnost bude do 5 minut volná. Nám se ale moc nepozdávala myšlenka sedět na pohovce, kde před chvílí spal smrdutý bezdomovec. Druhá místnost (ta v šatníku) zas velmi nevábně smrděla po tabáku. Nakonec jsme se tedy spokojili s otevřenou místností, kde jsme však neseděli sami a kvíz tak musel probíhat v ne až tak soukromé atmosféře. 

Ještě před kvízem nám Carolinka ukázala fotky a suvenýry, které si přivezla z Hatfield House, kde byla na premiéře Tomb Raider Suite. Za prezentaci ji moc děkujeme (a tiše závidíme). 

No a pak se přešlo k tomu nejdůležitějšímu - Tomb Raider Kvízu! Nabídli jsme návštěvníkům soutěžit v jednotlivcích, nebo po dvojcích. K mému překvapení chtěl soutěžit každý za sebe. S vymýšlením otázek nám pomáhali LaraHCroft a Jirka z Kroniky a pokryly jsme témata od původních her, přes filmy, merchandise až po památné hlášky. V bodování jsme se snažili být velmi hodní a často jsme přimhouřili oko, protože otázky byly občas opravdu složité. 

Soutěžící se snažili odpovídat na zapeklité otázky, tipovat správné odpovědi, či zkoušeli vydolovat nějakou malou nápovědu. Některé otázky zachraňovali kreslením odpovědí (když nevěděli správné slovo, ale věděli, jak odpověď vypadá), či šnečků (když nevěděli nic) :D 

Celkem často se i začalo o odpovědi debatovat (bez vyslovení odpovědi, jen náznakově) a i po vyhlášení správných odpovědí se diskutovalo o tom, jak to je. To se mi na celé akci asi líbilo nejvíc. I po 20 letech hra Tomb Raider vyvolá debaty, lidi vzpomínají na oblíbené levely, hlášky, lokace. Přemýšlejí, co se stalo s tím a tím záporákem. A přesně proto takové akce děláme a dělat budeme :) 

 

Celkově byl sraz rozhodně super, díky všem, kdo přišli. Malý zádrhel byla čajovna, což byl tak trochu nepovedený experiment. Aspoň víme, kam příště nejít. Tak snad zas brzy naviděnou :)

Otázky ze srazu zveřejníme brzy na webu ve formě interaktivního kvízu, ať si své vědomosti můžou potrénovat i ti, co na sraz nedorazili.

PS: Asi nikoho nepřekvapí, že Kvíz vyhrála Potkanka laughing

 

Sdílet: