Příběh

Jsem rád, že vám mohu konečně odpovědět na otázku, která byla kladena nejčastěji: "O čem bude příběh?"

Nikdo vlastně nechce vědět příliš - to by jenom zkazilo výsledek - ale tady je hlavní dějová linie:

Po generace se vyprávělo o hrůzostrašné zbrani Thora, Severského boha hromu. Podle legendy má Thorovo kladivo sílu roztříštit hory v údolí a zničit dokonce i boha. Po více jak tisíc let existovalo kladivo pouze jako mýtus.. až do teď.

Ve starodávných ruinách na dně Středozemního moře nachází Lara Croft důkaz severského podsvětí a mýtického kladiva. Protože se snaží rozplést záhady za těmito mýty, míří její cesta směrem k zapomenuté síle, která by mohla zničit veškerou civilizaci.

Hrdina nebo Antihrdina? Fanoušci Tomb Raidera jsou dobře informováni, že Lara Croft nezachraňuje svět. Občas těžíme z jijích expedic - jako když překazila plány Natly, nesmrtelné královny Atlantídy, v první díle TR - ale není to altruismus, co ji motivuje. Pohání ji řešení archeologických záhad odhalováním skutečností, které se v průběhu času vyvinuly v mytologii. Často vedou k velice starobylým artefaktům s nevysvětlitelnými schopnostmi, kterými byly inspirovány pozdější kultury.

V Tomb Raider: Underworld přichází nebezpečí celému světu přímo z Lary samotné, protože odpovědi, které hledá jsou ukryty v ruinách, ve kterých je ukryta spíci síla, které je schopna zničit vše, pokud by byla vyrušena. I když toto Lara ví, tvrdohlavě pokračuje ve svém pátrání, čímž táhne svět ke zkáze spolu se sebou, protože je ochotná riskovat cokoliv a kohokoliv, abych vyřešila záhadu, která ji znepokojuje.

Šílené? Absolutně. Ale my jsme vždy věděli, že Lara je tak trochu šílená. Měli byste dělat, to co ona. Nechtěli bychom to jinak.

Doufám, že jsem odpověděl na vaši otázku.

Eric Lindstrom

Zdroj: www.tombraider.com

Sdílet: