Systém uzdravování

V každé lokaci začnete s plným zdravím a nulovým počtem lékáren. Samozřejmě je budete moci najít - starobylé léky (různé bylinky a podobně) jsou všude možně, lékárničky naleznete v místech, kde jsou lidé. Pokud bude Lara silně zraněna a nepoužijete lékárnu, uzdraví se pomalu sama, ale jenom do hranice 25% svého maximálního zdraví.

Je celkem frustrující být tak blízko smrti a nemít u sebe žádnou lékárničku - dokonce i klopýtnutí vás poté může stát život.

Ve hře je ukryto 6 relikvií, které by nemělo být snadné najít. V každé lokaci se objeví jedna. Pokud nějakou naleznete, Lařino celkové zdraví se zvýší o zhruba 17%. Pokud naleznete všechny, zdvojnásobí se. Ukazatel se zobrazuje v levém horním rohu obrazovky a to rovnou dvěmi způsoby. Pokud je Lara úplně zdravá, její silueta je vybarvena zeleně. Žlutě, oranžově a červeně pokud je zraněná (červená značí nejtěžší zranění). Zároveň se za siluetou nachází sloupec, který plní stejnou funkci. Pokud se vám podaří zvýšit zdraví Lary za pomoci relikvií, objeví se další menší sloupeček. Současně se barva siluety bude měnit místo do zelena až do modra (plné zdraví)

Zdroj:
www.tombraider.com

Sdílet: