Tomb Raider Journeys #11

Tomb Raider Journeys #11

Vydáno: duben 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Manny Clark
Obrysy: Marlo Alquiza
Barva: Brian Buccellato, Tyson Wengler, Steve Firchow
Autor obálky: Angel of Darkness CGI

 

Děj

Myles padá do hlubin a to díky Kaganovi. Lara se ho rozhodne zastavit jednou provždy. Jenže je na špatné straně propasti. Než se Kagan nadál, objevil se za ním Akio a shodil ho do propasti za Mylesem. Akio vysvětlí Laře, že pro Mylese ten pád není smrtelný, protože už mrtvý je. Nic se pro něj nezmění. Stejně tak, že v tomto světě není nic stále. Vyřkl zaklínadlo a zářivý most světla se mezi propastmi opět zjevil. Lara tedy může zpět za Akiem a společně pak za Kaganem a to řekou plamenů – stezkou písní, kterou Akio zaklínadlem vytvořil.

Lara cítila, že každý čin v této stezce má vliv na reálný svět. Že velká narušení zde v nitru veškerenstva, v samém srdci reálného světa, podsvětí a skrytých míst, způsobují svými počiny katastrofy ve světě živých. Mořské bouře, tekoucí lávu. Zároveň to celé byl ten nejkrásnější poklad, který kdy Lara spatřila.

Společně se dostali až na místo, kde byl i Kagan. Lara tušila, co chce udělat, ale těžko se k němu mohla dostat. Bylo to jak bojovat proti světelné zdi. Díky putování stezkami písní byla schopná Lara komunikovat s Akiem prostřednictvím myšlenek. Akio jí ihned myslí řekl, že aby se dostala přes světelné zdi, musí přetnout svá veškerá předešlá selhání. Lara tedy vytáhne neviditelný meč a tne.

Lara vzpomíná na všechny prožité okamžiky s Kaganem. Ukazuje se, že spolu bojují už x životů a dělají stále ty stejné chyby. Od pirátské lodě, od Sodomy Gomory, učení lukostřelby. Lara bojuje s Kaganem v obrovské záři stezek písní. V každém jednom Kaganově životě, v každé jeho karmické podobě, ho Lara buď zabije, nebo nechá uvěznit. A to Kagan už znovu nechce zažít. Po náročném boji Lara Kagana poráží a ten omdlí.

Kopí předá Lara Akiovi, avšak ten s ním chce Kagana ihned zabít. Lara mu v tom zabrání. Vysvětlí mu, že celou tu dobu, všechny ty minulé životy Kagana vedla ke konci, či zkáze. Teď mu naopak pomůže a snad se tak jí i jemu podaří dostat z tohohle nekonečného karmického víru.

Už už se vydávají všichni na cestu zpět mezi živé, když se objeví Myles a chce po Laře splnit poslední přání. Co to bude?

 

Názor

Nebylo to tak zlé. Vlastně mě to i bavilo. Co ale bylo extrémně důležité, je, že uprostřed boje s Kaganem mezi všemi těmi stezkami písní, byla malá poznámka, že celá kapitola osm se odehraje v této jediné vteřině v tomhle jediném bodě. Pamatujete na ten podivný díl, kde Lara bojovala s drakem a lvem a znělo to celé jak na haluškách? Zdá se, že ten díl byl doslova vytržen z kontextu dílu tohoto.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: