Tomb Raider Journeys #8

Tomb Raider Journeys #8

Vydáno: prosinec 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Mun Kao Tan
Obrysy: Marlo Alquiza
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Dave Finch, Art Thibert

 

Děj

Lara je kdesi ve snovém čase. Něco se pokazilo. Jak se dostane pryč? Musí najít moment, ve kterém zklamala sama sebe, a napravit ho. Musí uvolnit svou mysl. 

Každá cesta začíná prvním krokem. Jenže první krok je ten nejtěžší, protože tam čeká lev. Může tě kousnout. Může tě odnést do vzdálených zemí. Lara se rozhodne ho osedlat. Lev jí řekne, že musí dojít ke slonovinové věži. 

Aby se k ní dostala, musí přeplout řeku. Jenže nemá nic pro převozníka. Najednou nalezne diamanty a další předměty, které ji sen poskytl. Převozník souhlasí, že jí výměnou za diamanty převeze na druhou stranu řeky, k jeskyni. Tam na Laru čeká její druhé selhání. 

Lara vstoupí do jeskyně a cítí pohled Pozorovatele. Ten vidí všechno a nic, ale je uvězněný v útrobách této jeskyně. Pozorovatel Laře řekne, že může odejít, kdy se jí zachce. Ale pokud se rozhodne zůstat, zemře, pokud mu nedá, po čem touží. 

Lara postupuje dál do jeskyně a zjistí, že Pozorovatelem je drak. A ten touží po jedné jediné věci - diamantu. Lara ale svůj diamant dala převozníkovi. To draka rozzuří. Lara se rozhodne bojovat a tasí meč. Zarazí ho drakovi do srdce a čepel se zlomí. Drak krvácí a umírá. 

Lara vyplave z jeskyně ven a ocitne se před věží. Rozhodne se vystoupat po schodech na vrchol věže. Objeví místnost s trůnem, na kterém někdo sedí. Muž jí požádá, aby mu řekla, po čem touží, a co může na oplátku ona dát jemu. 

Lara vysvětluje, že se vydala hledat kopí, a že jí bylo řečeno, že ho najde jen ve snovém čase. Ale že je to nebezpečné a spousta lidí se nevrátila. I tak Lara do snového času vstoupila, a pak zabloudila. Popisuje svou cestu od lva, přes jeskyni s drakem až po schody do této komnaty. A co mu může dát? Jediné, co jí zbylo, je toulec s šípy a balíček karet. Jelikož si všimne luku, který visí nad trůnem, nabídne mladíkovi toulec s šípy. 

Muž je však odmítne. A řekne, že chce meč. Lara ho ale zlomila, když zabíjela draka. A s ním bojovala, protože diamant dala převozníkovi. Je tady ale způsob, jak vše napravit. Lara vezme luk a šípy, přistoupí k oknu a vystřelí na převozníka. 

Lara pouští hrací karty na zem a nechává je odvát větrem, stejně tak jako své chyby. 

 

Názor

Tento příběh je velmi zvláštní. Takový chaotický a nelogický. Když už jsem si myslel, že ho začínám chápat (Lařiny chyby a jejich náprava), tak mne poslední stránka ujistila, že nechápu nic. Místo rozuzlení na konci jsem se dočkal jen víc otázek. Dostala se Lara ze snového světa? Co se stalo s převozníkem? Vyřešila hádanku? 

Upřímně řečeno se mi tenhle komiks nelíbil, i když měl velmi zajímavé lokace a nepřátele. Kresba byla krásná, ale příběhově velmi slabé. 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: