Tomb Raider Journeys #7

Tomb Raider Journeys #7

Vydáno: říjen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Manny Clark
Obrysy: Marlo Alquiza
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Billy Tan

Děj

Lara je v malé zapadlé dědině, kdesi v Austrálii, kde má sjednanou schůzku se Stanem Woodroofem, mužem, který zná jistého domorodce na Novém Zélandu, jenž by jí měl pomoct najít ztracené kopí. Muže najde na ulici před barem. Ukáže mu fotku domorodce, jenže ten si ji jen prohlédne a zahodí. Lara mu za informaci nabízí peníze, ale on odmítá s tím, že některé věci je příliš nebezpečné znát. Než se nadějí, dorazí z pouště parta teréňáků plná žoldáků, kteří po ní začnou ihned střílet. Lara uteče zpět do baru.

Spolu s barmanem se octnou pod palbou. Lara nechce žoldáky postřílet, kvůli slibu, který kdysi dala, nicméně se rozhodne žoldáky porazit lstí. Vyběhne zadním východem a dostane se za velkou hromadu klád. Naláká na sebe střely žoldáků a dřív, než si chlapci uvědomí, na co vlastně střílí, zmizí. Hromada klád se rozpadne a žoldáky zavalí. Do toho se tam objeví dřevorubci, kteří jsou pěkně naštvaní, že jim někdo zničil jejich klády. Sami začnou na žoldáky útočit a vyženou je.

Lara se vrací zpátky na bar a slíbí barmanovi, že veškeré škody na rozstříleném nábytku od žoldáků mu uhradí. Do toho se tam objeví dřevorubec Kevin a zeptá se, kdo to byl. Chce, aby Lara odešla a že jsou s ní jen problémy. Ta mu vysvětlí, že potřebuje od žoldáků informaci o domorodci a bez té neodejde. A také mu slíbí, že veškeré škody budou uhrazeny pojišťovnou.

Druhého dne sleduje Lara dřevorubce Kevina, jak jde do hluboké pouště, kde se střetává se Stanem Woodroofem. Lara potřebuje informace a chce je hned. Vyleze tedy ze svého úkrytu a vyzývá Stana na souboj. Jeden kolt vs jeden kolt. Žena proti muži. Lara versus Stan, nejlepší střelec v Austrálii. Jako ve správném westernovém filmu od sebe protivníci ustupují a počítají do dvaceti, aby střelba mohla začít.

Lara uskakuje a Stan utíká zpět do města, kde přestřelka opět pokračuje na baru. Naštěstí Lara Stana poráží a i když ho nezastřelila, informace, které potřebuje, z něj dostane. Je čas najít muže jménem Akio. Je čas jet do novozélandské divočiny.

 

Názor

No nevím. Stylizování do westernu bylo zajímavé, ale byla to spíš taková vnucená vsuvka do kompletního díla a děje. Spíš jako by si autoři vymysleli, že chtějí udělat westernovou epizodu, ale už to nějak na silu museli napasovat. Kdyby tenhle díl nebyl, nic se nestane.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: