Tomb Raider Journeys #6

Tomb Raider Journeys #6

Vydáno: září 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Carlos Mota, Manny Clark
Obrysy: Marlo Alquiza, Fabio Laguna
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Clarence Lansang

 

Děj

Pokračujeme v předešlém komiksu. Lara s premiérem Adlerem vstupují do jeho sídla v Downing street. Adler ukazuje Laře své sídlo a všechny zajímavé pokoje, až dojdou k pokoji se sloupy. Adler prozrazuje, že některé místnosti jsou posedlé. Náhle však nejspíš vypadnou pojistky, protože světla zhasnou a z místnosti se sloupy se line zvláštní namodralé světlo. 

Lara s Adlerem zamíří k pojistkám ve sklepě, aby opět nahodili elektřinu. Adler řekne Laře, že mu nevadí, že ho chytla za ruku. Je to proto, že se bojí tmy? Lara ale neví, o čem mluví, a demonstrativně zvedne obě ruce. 

Adler je mírně vyděšený. Lara navíc zjistí, že jeden z kabelů je překousaný od krys, takže světla jen tak lehce nenahodí. Navrhne vrátit se do salonku. Oba vystupují po schodech nahoru a dole pod schody ve stínu je vidět silueta Winstona Churchilla. Ani jeden si jí ale nevšimne. 

Zpátky v salonku si Lara s Adlerem při svíčkách dávají čaj. Lara se ptá, jakou zajímavou nabídku pro ni Adler má. Z britského muzea bylo před 2 měsíci ukradeno kopí z Nového Zélandu. Toto kopí bylo muzeu ale pouze zapůjčeno a musí ho vrátit zpět na Nový Zéland. 

Adler přiznává, že o kopí víc neví - jeho původ ani význam. Najednou se však ozve tajemným hlasem pronesená věta: "To kopí pochází... z podsvětí...". Lara s Adlerem nadskočí. Kdo to řekl? Najednou prásknou dveře, plameny svíček zhasnou a pokoj se ponoří do kouře a temnoty. Lara ze svého podvazku vytahuje světlici. V jejím světle vidí muže - duchy, kteří ji obklíčí a říkají, že ten, kdo najde kopí, bude poslán do podsvětí. Lara se snaží zjistit víc, ale marně. Duchové zmizeli.

Oba ucítí kouř a následně spatří samotného Churchilla. Laře najednou všechno dojde. Město duchů. Duch - strážce koruny krále Artuše. Duchové teď v sídle. Winston Churchill se snažil upoutat její pozornost už delší dobu. Ten jí vysvětlí, že se musí vydat na Nový Zéland, za kmenem domorodců, o jejichž existenci skoro nikdo neví. Jen ti jí můžou pomoci najít ztracené kopí. To už se teď může nacházet v maorském podsvětí. 

O tři dny později přistává Lara v Sydney, Austrálii. 

 

Názor

Ze začátku se mi líbila ta návaznost na předchozí komiks. Ale trochu mne rozčilovala změna stylu kresby. Je jasně vidět, že tento komiks kreslil někdo jiný, než ten minulý. Lara vypadá v obličeji jinak. A Adler je celý jiný - jiná barva vlasů, vypadá starší. Je to takové rušivé. 

Děj se mi taky až tak moc nelíbil, resp. rozhovor s Churchillem už byl pro mě až moc. Zápletka se ztraceným kopím je však zajímavá. Uvidíme, co se stane v dalším díle. Líbilo se mi, jak do sebe zapadlo víc předchozích dějů. 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: