Tomb Raider Journeys #5

Tomb Raider Journeys #5

Vydáno: srpen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Drew Johnson
Obrysy: Marlo Alquiza
Barva: JD Smith, Chad Fidler
Autor obálky: Keu Cha

 

Děj

Soukromá akademie Chesterfield – maturitní ročník 1992. Lara se rozhodla vydat na školní sraz, na který se mimo jiné dostavily i další vlivné osobnosti z její třídy. Například takový premiér země, pan Adler. Lara zavzpomíná na jeho buřičské léta v punkovém stylu a heslem “Vláda se musí změnit“. Spolu se baví i o tehdejším profesorovi, panu Bohannonovi. Adler Laře poví, že starý profesor již skonal. Lara si vzpomene, jak mu kdysi zaslala omluvný dopis za své dřívější chování, když její práci o Artušovských legendách označil jako silně nedostatečnou.

Z budovy školy vyjde podivná záře. Lara s Adlerem vběhnou dovnitř, aby uprostřed haly narazili na podivného rytíře, držícího korunu, křičíc – Přišel ten, jenž usiluje o můj poklad. Záře proletí místností a všem dospělým je znovu, jako když tehdy chodili na školu. I stará tetování se na kůži vrátila. Rytíř zaútočil na Laru. Ta teď jako mladá holka nemá tolik sil, ale stále to je ona. Velká hrdinka s dobrými nápady, jak se ubránit. Urve tedy dřevěnou nohu ze stolu a použije ji jako meč. Všichni její spolužáci se diví, jak to ta holka zvládá.

Lara si všimne, že rytíř drží korunu, kterou kdysi zaslala svému profesorovi Bohannonovi. Musí mu ji dostat z ruky. Po dlouhém souboji se to nakonec podaří. Lara vyrve korunu rytíři z ruky a všichni se promění zpět do své současné dospělé formy. Lara chce zjistit, co se stalo. Proč se rytíř choval, jak se choval? Rytíř odpoví, že pokaždé, když je koruna předána novému vlastníkovi, rytíř splní poslední přání nového majitele. Hned na to se změní v prach.

Lara objevila ještě v koruně ukrytý poslední dopis od zesnulého profesora. Ten věděl o Lařině nevalné eseji, ale i o jejím velkém potenciálu. V dopise se dále svěřil, že umírá, ale že by si přál vidět Laru ještě jednou jako tu veselou dívku. A to je přesně to, co rytíř splnil. Poslední přání umírajícího muže.

Lara odchází z večírku s premiérem Adlerem ruku v ruce do jeho luxusní limuzíny. Alder jí nabízí zajímavou práci.

 

Názor

Minule jsme se dozvěděli, že na sebe navazují nejen příběhy Journeys, ale ono to krásně celé navazuje i na bývalou sérii. Bylo hezké vidět Laru znovu jako mladou holku, a jak hezky funguje mezi svými spolužáky. A co bylo děsivé nejvíc, bylo zjištění, že Lara je maturitní ročník 1992. Hádejte, kolik je Laře dnes? Nemáte z toho trochu depresi? 

 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: