Tomb Raider Journeys #4

Tomb Raider Journeys #4

Vydáno: červen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Gerardo Sandoval
Obrysy: Jay Leisten, Marlo Alquiza
Barva: JD Smith, Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes

 

Děj

Pan Kagan není nadšený, že mu Lara vyfoukla sluneční taslisman z města Gomora. Jeho poskok zjistí, že má Lara zrovna namířeno do Alžírska, kde bylo objeveno zajímavé pohřebiště. K pohřebišti vedou dvě cesty, pokud se to tak dá nazvat. Jedna přes minové pole, druhá přes bažiny. Lara si vybírá tu přes minové pole, Kaganovi, který se jí chystá pronásledovat, ale přijde snazší jít přes bažiny. Brzy ale pozná svou chybu, když je jeho skupina pokrytá pijavicemi. 

Lara a její průvodce si pomalu značí cestu skrz minové pole, když na ně někdo začne střílet. Průvodce se lekne a uteče, Lara se však chystá do boje. Zezadu jí však přímo na hlavu namíří svou pistoli Kagan a donutí Laru se svých pětačtyřicítek vzdát. Laře přijde povědomý, a tak jí osvěží paměť, že právě jemu vyfoukla koupi pozemku, na kterém se skrývá Gomora. Laře ihned dojde, že Kagan není investor, ale že touží po zpeněžení artefaktů. Takový novodobý pirát.

Laře se zatočí hlava. Těsně před tím, než omdlí, spatří Kagana a jeho kumpány v pirátském oblečení. Kagan svým kumpánům přikáže, aby Laru odnesli do stínu. Ti se však proti němu vzbouří.

Lara se probouzí kdesi ve stanu. Bez svých zbraní samozřejmě. Všechno je jí jasné. Piráti, loď. Dora del Sol. Kagan však netuší, o čem Lara mluví. Kumpáni jim oběma přikážou, aby začali vykopávat poklad. 

Oba se pustí do práce a krom válečného vozu odhalí i ženskou kostru v plné zbroji. Využijí toho, že kumpáni slaví úspěšný úlovek, a lehce je přeperou. Lara všechny sváže, včetně Kagana. Následně zavolá policii a sama odlétá helikoptérou. 

 

Názor

Příběh se mi velmi líbil, Lara opět objevila zajímavé vykopávky. Zároveň se mi líbí napojení na předchozí komiks se Sodomou a Gomorou. Co víc, komiksy navazují i na první díl Journeys, což mi došlo až nyní. Tam se totiž na prokleté lodi objevil pirátský kapitán Kagan, kterému Lara pomohla. Dokonce vypadal stejně, jako pan Kagan. To spojení mi ale nedošlo, dokud Lara neomdlela. Uvidíme se s ním ještě někdy? 

Původně jsem si myslel, že Journeys jsou jednotlivé, na sebe nenavazující příběhy. Jsem ale rád, že jsem se mílil, protože mi vracející se Kagan přijde zajímavý. Jsem ale zvědavý, jestli někdy bude objasněno, proč a jak se stále vrací, nebo jestli to zůstane záhadou.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: