Tomb Raider Journeys #3

Tomb Raider Journeys #3

Vydáno: květen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Drew Johnson
Obrysy: Jay Leisten
Barva: JD Smith
Autor obálky: Adam Hughes

 

Děj

Zatímco Lara trénuje se svým učitelem lukostřelbu na zahradě, přijde za ni neohlášená návštěva. Nejprve ji nechce přijmout, ale když si uvědomí, o koho jde, pozve ji k sobě domů na čaj a pana učitele lukostřelby pošle taky domů, ale ne k sobě a úplně bez čaje.

Dva gentlemani, bratři Josh a Timothy McFaddenovi – zástupci archeologické nadace zajišťující ochranu vzácných nalezišť před jejich zničením, přišli Laře sdělit, že pravděpodobně našli místo, kde se nacházely biblická města Sodoma a Gomora. Sodoma je na veřejném pozemku, kde nebude problém udělat výzkum. Jenže Gomora se nachází na pozemku, který teď koupil jistý Kagan a chce na tom místě postavit bytový komplex. Stavba má začít za dva dny. Lara slíbila, že ty pozemky do té doby získá.

Lara si udělá drobnou rešerši a do toho stihne koupit i nový luk a šípy, které si sebou vezme na výpravu. Ještě toho večera dorazí na místo, kde se pozemky nachází a v podzemí objeví skryté tunely. Po delším pátrání dokonce i jeden z prohřešků lidu z Gomory. Svatyni uctívačů slunečního kultu. U stropu se pak nacházel překrásný talisman, který Lara chtěla mít, jenže tušila, že pokud si ho vezme, spustí tím určitě spousty pastí. Přidělala tedy lano na šíp a vystřelila tak, že kolem visícího talismanu udělala smyčku. Stáhla talisman a v tom to všechno začalo.

Pod Larou se propadla podlaha. Díky lanu zůstala viset na talismanu. Zhoupla se přes propast na pevnou zem a talisman k sobě stáhla. Jenže co čert nechtěl, kolem archeoložky obživl houf kostlivců, který ji chtěl zabít. Lara je vylákala ven na povrch pozemků a utekla. Až tam pak někdo přijde, asi bude nemile překvapen.

Tím někým byl pan Kagen, který si šel převzít své nové pozemky ke stavbě. Houfy obživlých koster však nečekal. Vyděsil se, obchod zrušil a utekl pryč. Toho využili bratři McFaddenovi a pozemky teď již odkoupili za velmi výhodnou cenu. Lara po kostrách hodila získaný talisman a ty se proměnily v prach. Jak totiž zjistila, když seberete mrtvým uctívačům slunečního kultu z Gomory jejich amulet, povstanou. Ale když jim ho vrátíte, mohou se opět v klidu odebrat na odpočinek, kam patří.

Názor

Tato epizoda mě dovedla k otázce. Je špatně, že se na ztraceném městě zahrabaném kdesi pod zemí začne stavět město nové? Nové byty? Měly bychom takto ukrytá místa chránit a nechat je jako archeologické památky? Pokud ano, mohl by třeba dnes vzniknout Řím takový, jaký je? A i jiná města, která, vzešla z původních civilizací? Je nutné zachovávat staré donekonečna, nebo nechat staré starým a jít vstříc pokroku? Docela by mě zajímal Váš názor, který můžete zanechat v komentářích.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: