Tomb Raider Journeys #2

Tomb Raider Journeys #2

Vydáno: březen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Drew Johnson
Obrysy: Jay Leisten
Barva: JD Smith
Autor obálky: Adam Hughes

 

 

Děj

Lara se probouzí vyplavená na pláži. Její zbraně jsou sice nepoužitelné, ale aspoň batoh vše přežil. Lara prozkoumává jeho obsah, a najde zlatou minci z El Doráda. Vtom za ní přiběhne mladík a nabídne ji vodu a pomoc. Když však spatří minci z El Dorada, celý znejistí. Lara vycítí, že něco ví. Ale mládenec odmítá o El Doradu mluvit. I tak odvede Laru k sobě domů a nabídne jí jídlo. 

Následně Laře prozradí, že se nachází v malé rybářské vesničce v Peru. Lara mu nabídne, aby s ní šel hledat bájné El Dorado, že by obyvatelům vesničky určitě nalezené bohatství prospělo. José namítá, že není dobrodruh, a že stejně nikdo neví, kde se bájné město ukrývá. Vtom se ozve malý chlapec, který tvrdí, že si před jeho branami každý den hraje. 

Chlapec je zavede do jeskyně, ve které se pod balvanem ukrývají zlaté schody. Lara ho pošle zpátky domů a začíná kopat větší otvor, kterým by se ke schodům dostala. Malého chlapce však chytí žoldáci a přinutí ho jim prozradit, kam ta američanka šla. 

Mezitím Lara a José objeví tři krásné amulety - Zemi, Měsíc a Hvězdy. Měsíc a Hvězdy Lara vezme, ale Zemi nechá na místě - na amuletu je totiž napsáno, že je určen navždy zůstat v El Doradu. A že kdo se jej pokusí sebrat, ten okusí velmi horkou a zákeřnou past. Následně oba odcházejí jinou cestou, než přišli.

Žoldáci dojdou až k místu, kde se nacházely amulety. A protože je tam už jen jediný, vezmou ho. Lávová past je velmi rychle pohltí. Tekoucí láva však pronásleduje i Laru s Josém. Na poslední chvíli se jim podaří skočit z útesu do jezírka, které je před rozžhavenou lávou zachrání. Láva roztavila všechen zbývající poklad a zapečetila oba vchody do El Doráda.

Před odletem dá Lara Josému jeden z amuletů a poví mu, že ona není ta, kdo pomohl celé vesnici. To on. 

 

Názor

Lara v tomto příběhu nejprve pomohla pirátům (v minulém díle), chudým obyvatelům rybářské vesničky a nakonec i sobě dopomohla k nějakému novému pokladu. Líbí se mi prozkoumání bájného El Dorada vybudovaného v dolech, a legenda o tajuplném pokladu, který se v něm ukrývá. Okolní příběh krásně navazuje a Lara si tak trochu odčiní to své drancování z minulého dílu. Za mne velmi povedený příběh i kresba. 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: