Tomb Raider Journeys #1

Tomb Raider Journeys

Vydáno: leden 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Drew Johnson
Obrysy: Jay Leisten
Barva: JD Smith
Autor obálky: Adam Hughes, Andy Park, Drew Johnson

 

Děj:

Lara byla na své plachetnici na cestě do Peru, když ji jednoho večera zastihla mlha, ze které se vynořilo něco podezřelého. Loď, která vypadá celá jak z 16. Století. Loď kapitána Jonathana Kagana a posádky Švarný střely. Námořníci, nebo spíše piráti, vstoupili na Lařinu plachetnici a měli v plánu ji celou vydrancovat, jenže Lara jim svými dvěma mocnými zbraněmi ukázala, že takhle se k dámě chovat nemají. Piráti, byli unešení tím, co viděli. Ihned se tedy vydali zpátky na loď informovat kapitána Kagana, o tom, co se na plachetnici událo.

V návaznosti na to si kapitán usmyslil, že by bylo možná lepší s ženou Lařiných kvalit uzavřít spojenectví. A pokud odmítne, tak ji seznámit s lidožravými přáteli na dně moře. Sám se rozhodl dát Laře tuhle skvělou nabídku. Samozřejmě o odmítací části jí už nepověděl. Ve finále ani nemusel, protože Lara nedokázala odolat prozkoumání skutečné pirátské lodi a tak souhlasila. Kagan tedy Laře představil svou posádku. Většinou lidi, kteří se nešťastnou náhodou dostali na hranu zákona a skončili zde.

Když kapitán ukazoval Laře její kajutu, začne někdo křičet z paluby. Máme ji. Vidíme ji. Španělskou loď naplněnou zlatem  - Dora del Sol. Kapitán ihned poručí na loď zaútočit. Laře se to nezdá, protože loď je daleko větší a vypadá, že by loď Švarný střely mohla lehce rozdrtit. Začne přestřelka. Pro Laru a ostatní to nevypadá dobře, když v tom střih.

Lara se ocitá opět ve své nové kajutě, přičemž za ní přijde kapitán. Lara je zmatená. Kam zmizela ta dělová přestřelka? Kde je ta loď Dora del Sol nyní? Kapitán jí vysvětluje, že na žádnou takovou loď nikdy nenarazili. Jen na její plachetnici. Náhle se ozve hlas z paluby. Máme ji. Vidíme ji. Španělskou loď naplněnou zlatem – Dora del Sol. Lara si uvědomí, že historie se opakuje a rozhodne se zastavit Kaganovy příkazy. Vysvětlí mu, že má lepší plán. Rozhodne, že nejtěžší věci na lodi vyhází přivázané na lanech přes palubu a stáhnou pirátskou vlajku. Budou tak působit jako Britská Fregata s těžkým nákladem.

Kapitán souhlasí a lest zapůsobí. Dora del Sol se na přichystanou léčku chytí. Drancování může začít. Po třech hodinách zábavných bojů, kdy Lara a ostatní drancují jako největší piráti, všichni společně oslavují. Kapitán Kagan s Larou flirtuje a nabízí jí svou postel. Lara si všimne, že vlastní jednu zajímavou minci. Zeptá se Kagana, kde ji sebral. Jenže v tom začne všechno mizet. Kagan ji jen stihne říct, že minci sehnal v Eldorádu. Vše je pryč. Lara nyní ví, že Španělé přece jen bájné Eldorádo objevili a Švarná střela měla jeho zlato uloupit pro královnu Alžbětu. Lara se chystá ztracené Eldorádo objevit sama. Dobrodružství může začít.

 

Názor:

Hodně kvalitní dílko. Je vidět, že když je jeden velký celek rozdělený na části a může se daleko víc vysvětlovat a rozvádět rozhovory, je to vždy ku prospěchu věci. Taky se mi líbilo, že jsme vlastně svým způsobem odhalili Lařinu temnou stránku. Přece jen pomáhala loupit, ale tak nějak jinak, než opuštěné hrobky. Tady vyloženě vyvolala útok. Jsem zvědavý na příští díl.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: