Tomb Raider #50

Tomb Raider #50

ALPHA OMEGA

Vydáno: březen 2005
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Slott
Náčrt: Francis Manapul
Obrysy: Kevin Conrad, Jay Leisten
Barva: Brian Buccellato
Autor obálky: Adam Hughes

 

Děj

Příběh začíná 500 let po smrti Lary Croft a odehrává se v muzeu naší oblíbené archeoložky. Jednotlivými dobrodružstvími Lary nás provází Lařina holografická podoba jménem Polly Gonová. Díky jednotlivým instalacím se dozvídáme, že Lara svůj první objev udělala na výpravě se svými rodiči a to už ve svých osmi letech, kdy objevila Lotus Bohyně Lakšmí. Ne vždy se zadařilo a tak, když bojovala o Vázu z dynastie Šang Ti, tak ji na útěku na motorce hezky rozbila. Nicméně díky tomu se objevilo falešné dno a v něm tajná pečeť bájného císaře.

Později se s návštěvníky muzea dozvídáme, že to byla úplně poslední prohlídka, protože byl schválen zákon, kdy se musí veškeré artefakty vrátit do země svého původu. Později toho večera se do muzea největší vykradačky hrobek vydali i tři maskovaní vykradači muzeí a jak tak procházeli různé instalace a kradli artefakty, vzpomínali na další Lařina dobrodružství jako poslední Yettiho dráp nebo vodu z fontány mládí. Jenže ten příběh o vodě nikdo neznal. Ten mohla znát jen jediná osoba. Ta, která jej reálně prožila a vodu taky vypila. Jeden, respektive jedna vykradačka, sundala masku a ukázala, že to ona je Lara Croft - pra pra pra pra a další mnohé pra babička dalšího vykradače z party. A proč to dělala? Přece pro tu zábavu.

 

Názor

Tohle bylo hezké. Pěkně to plynulo, mělo to nápad a bylo to zábavné. Více takových. Pobavilo mě jméno hlavní průvodkyně Polly Gonové, která byla vyrobena z polygonů a i to, jak tvrdila, že o Laře vzniklo spousty komiksů, her a filmů. Nyní už víme, co nás čeká za pět set let.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: