Tomb Raider #49

Tomb Raider #49

VENDETTA

Vydáno: únor 2005
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Tyler Kirkham
Obrysy: Sal Regla
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes

 

Děj

Na požádání o pomoc v průzkumu od Kurtise Trenta se vydává Lara kamsi do Brazilského deštného pralesa, aby prozkoumala jeden z chrámů. Lara vstoupí dovnitř, ale velice brzy prokoukne, že v chrámu není něco v pořádku. Tak starý chrám a nikde ani známka po mechu či pavučině. Nakonec si všimne i toho, že se všude v chrámu nachází kamery. Jedná se o past. Past Bradleyho Dobrmana. Boháče, který Laře slíbil pomstu na níž se archeoložka připravovala poslední týdny.

Celý chrám je jedna velká past skládající se z mnoha dalších malých pastí. Pokud zvládne Lara projít až na konec, už nikdy o Dobrmanovi neuslyší. To jsou jeho pravidla. A ještě jedno. Proti Laře vystoupí další nepřítel, který se bude nacházet někde v chrámu. Není to nikdo jiný, než Lady Jasmína. Bojovnice, kterou Lara potkala kdysi v Arizoně. Souboj může započít.

Lara se statečně brání, ale situace není jednoduchá. Jednou přijde o zbraně, jednou dokonce o kus copu. Jedna z dalších disciplín je vybrat si dveře – v prvních se nachází tygr, v druhých Lady Jasmína. Lara tuší, které vedou k její sokyni, ale řekne si, proč proti ní nepoštvat i tygra a tak otevře dveře s tygrem a ihned ho vláká za Jasmínou. Společný boj žen proti tygrovi je lehce spojí, ale i tak stojí nadále proti sobě. Dobrman sleduje vše ze své kontrolní místnosti přes bezpečnostní kamery. Dokonce se rozhodne pro stoprocentní zničení Lary zničit i svou spojenkyni Jasmínu a to kyanidem vpuštěným do místnosti, kde ženy bojují.

Když obě ucítí, že do místnosti proudí skrze otvory nebezpečný plyn, spojí se spolu proti úhlavnímu nepříteli. Jasmína jasně pochopila, že se karta trochu obrátila. A protože zná chrám jako své kožené boty, ukáže Laře, kde se jejich nepřítel nachází. Společnými silami se dostanou až do kontrolní místnosti Dobrmana. Zde může vypuknout hlavní souboj. Dobrman po nich střílí nejen z kulometu zabudovaném ve svém vozíku, ale i raketami. Jedna z raket vytvoří otvor ve zdi, kterým obě ženy z chrámu utečou ven. Co ale nikdo nečekal, že se do kontrolní místnosti dostane i tygr, který má hlad a jediné jídlo sedí na invalidním vozíku. Hlavní chod jménem Bradley Dobrman.

Lara se s Jasmínou venku usmiřují, i když je oběma hrdinkám jasné, že kamarádky z nich nikdy nebudou.

 

Názor

A máme tu velké finále s Bradley Dobrmanem. No, popravdě jsem čekal nějaký trojdíl a oni to celé utnou v rámci jediného zápasu ve falešném Aztéckém chrámu. A víte co? Taky dobře. Co se mi líbilo, byly všechny ty narážky na původní postavy z původních dílů. Měli jsme zde Kurtise Trenta, Lady Jasmínu, byl zmíněn Wally MacAlister – Lařin zesnulý přítel ze Sydney. Úžasné byly i rozmluvy mezi Larou a Jasmínou. No, jsem rád, že jeden sáhodlouhý děj skrze x komiksů máme za sebou. A kdo přijde příště?

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: