Tomb Raider #48

Tomb Raider #48

GATHERING STORM (3/3)

Vydáno: leden 2005
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Leonard Kirk
Obrysy: Jay Leisten
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes

 

Děj

Lara zjistila, že její společnice Magdalena je potomkem svaté krevní linie, ochránkyně církve a nositelka Kopí osudu. Společně se snaží zastavit Delarcha, než odhalí tajemství artefaktu Rapture. 

Mezitím profesor Drew, kterého vězní Delarch, objeví v deníku dávné zaklínadlo, které otevře portál vedoucí k artefaktu. Když však zjistí, že je artefakt skutečný, odmítá Delarchovi nadále pomáhat. Ten však už jeho pomoc nepotřebuje, a tak se jej velmi rychle zbaví.

Lara s Magdalenou se snaží dostat do budovy, kde se Delarch ukrývá. Jenže než se jim to podaří, přepadne je elitní četa švýcarské stráže, kterou vyslali ochránci církve, protože je Magdalena zradila. Delarch mezitím pomocí zaklínadla otevírá portál k artefaktu. Zaklínadlo na chvilku ovládne Magdalenino kopí a zabije všechny strážce. 

Lara s Magdalenou se tedy konečně vydávají do budovy. Tam najdou zraněného profesora. Ten Laře řekne, že než Delarch získá artefakt, je všechna síla v knize, kterou drží. Laře tedy hned dojde, že musí onu knihu zničit dřív, než Delarch dokončí zaklínadlo. Magdalena vrhá kopí osudu, které probodne Delarcha i deník. 

Je po všem. Lara lituje, že artefakt nenašla, což se ji nestává moc často. Magdalena oponuje, že zachránila svět. Jejich společná cesta je u konce. Magdalena se rozhodla opustit řád a žít si vlastní život - což jí Lara schvaluje. I když na začátku bojovaly proti sobě, rozloučí se jako kamarádky.

 

 

Názor

Opět mi zde přijde trochu uspěchaný konec. Tak zajímavý příběh to byl, a finální boj je na jednu stránku. Hod kopím, konec. Ani ten artefakt jsme neviděli, čehož litovala i Lara. Každopádně byla Magdalena zajímavá postava a jsem zvědavý, jestli se s ní ještě někdy uvidíme. I když si spíš myslím, že ne.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: