Tomb Raider #47

Tomb Raider #47

GATHERING STORM (2/3)

Vydáno: prosinec 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Eric Basaldua
Obrysy: Jay Leisten
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes, Eric Basaldua

 

Děj

Žena, která přepadla Laru, si říká Magdalena. Myslí si, že Lara ukradla z archivu v Římě nějakou knihu a zastřelila dva strážné. Lara jí vysvětluje, že o ničem neví, a že se jen snaží zachránit svého známého, který byl právě unesen. V krátké šarvátce Lara Magdalenu přepere a ujíždí na své motorce. 

Delarch v nějaké továrně vyslýchá uneseného profesora, aby zjistil, kde se nachází artefakt Rapture. Profesor se mu snaží vysvětlit, že je podle něj artefakt pouze mýtus. Delarch mu však ukáže knihu psanou mnichem v 15. století, která by měla být vodítkem k jeho nalezení. 

Magdalena a její nadřízený Kristof patří k řádu, který se snaží chránit svět před zlem. Proto chtějí zastavit Laru, než nalezne artefakt Rapture, a pronásledují ji do Naples. Opět ji zastaví na silnici a Lara opět přepere Magdalenu. Vzápětí ji však zachrání před pádem z útesu. 

Kristof míří z helikoptéry na Laru a chystá se vystřelit. Magdalena ale vidí, že je Lara hodná, a proto hodí svým kopím na helikoptéru. Ta sice spadne, ale Kristof pád přežije. Lara s Magdalénou ujíždí na motorce. 

 

Názor

V tomto díle jsme se nic moc nového nedozvěděli. Jen se nám trochu víc představil temný náboženský řád, jehož členy jsou Magdalena a Kristof. Jedná se o temnou odnož církve? Nebo jsou to nějací fanatici, kteří jednají samostatně? Jedno je jisté. Mají nadpřirozené schopnosti, nebo alespoň používají artefakty, které je mají. Viz. Magdalenino kopí. 

Rozuzlení nás čeká v příštím díle, takže se určitě máme na co těšit. 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: