Tomb Raider #46

Tomb Raider #46

GATHERING STORM (1/3)

Vydáno: listopad 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Eric Basaldua
Obrysy: Jay Leisten
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes, Eric Basaldua, Michael Turner

 

 

Děj

Začínáme v Lařině sídle. Naši hrdinku z tréninku vyruší telefonát od policejní detektivky a nositelky Witchblade Sary Pezzini, se kterou jsme se již dříve setkali. Ta potřebuje od Lary pomoct. Vyšetřuje totiž vraždu bývalého kněze, který našel artefakt nazývaný Rapture. Podle různých zmínek by artefakt mohl sloužit k vstupu do páté dimenze.

Lara se vydává do Říma, kde chce o tajemném artefaktu zjistit víc. Pracovník archivu ale zapírá, že by daný symbol kdy viděl, a ani nenechá Laru porozhlédnout se, jestli nějakou zmínku o něm v achivu najde. Laře je hned jasné, že jí něco tají. I tak se ale vydá pryč. Za svým bývalým profesorem, který se specializoval na dávné kultury.

Dle profesora je symbol opakem svatého grálu, a svému držiteli dovolí cestovat do jiných dimenzí - včetně pekla. Jedná se však pouze o legendu, za kterou se honí temní alchymisté, a která se dle něj nezakládá na pravdě.  

Během rozhovoru za profesorem přijede jistý Carlos Delarch a chce, aby s ním profesor odjel, že potřebuje pomoct s hledáním artefaktu zvaného Rapture. Když profesor odmítne, Delarchovy pracovnice na ně zaútočí. Lara se jim statečně brání, ale Delarch použije jakousi magii a odhodí ji stranou. Následně unáší profesora a odjíždí pryč.

Lara je sleduje na své motorce, ale všimne si, že jí sleduje vrtulník. Následně na ni zaútočí žena v brnění.

 

Názor

Zajímavý artefakt, temní alchymisté... chvilku jsem myslel, že se na scéně objeví Eckhardt. I bez něj je však příběh zajímavý, a líbí se mi napojenost na předchozí díly. Lara mezi řečí zmíní, že se ji snaží dostat jeden bohatý muž, kterému překazila převtělení pár dílů zpátky. Sara je další krásný comeback.

Trošku mi nedává logiku, proč Lara jezdí napříč světem, aby zjistila víc o artefaktu. Mohlo to být trochu víc popsáno nebo vysvětleno. 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: