Tomb Raider #45

Tomb Raider #45

INNER DEMONS

Vydáno: říjen 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt:Michael Choi
Obrysy: Joseph B. Weems, Ryan Winn, Jay Leisten
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes

 

Děj

Lara se nachází v Malajsii a jde si pro jeden z artefaktů, když ji najednou zavolá Wally s naléhavou zprávou. Po Laře i po něm jde Dobrman. V tom už jen uslyší výstřel a Laře je jasné, že její australský přítel to má za sebou. Do telefonu se jen ozve – Hlídejte si svá záda, slečno Croftová.

Lara ví, že boj s Dobrmanem nebude nic jednoduchého. Nechce jej podcenit a tak se rozhodne navštívit mistra Zina v západní Kambodži. Ten jí řekne, že s ní výcvik absolvuje, ale zaplatí tím, že bude moct nahlédnout do hloubi její duše. Lara souhlasí.

Již během bojového výcviku mistr Zin nahlíží do Lařina podvědomí. Zjistil, že její první strach byl z tetina psa Corgiho, zmínil pád letadla v Himalájích a smrt jejího snoubence a rodičů při tomto pádu. Stejně tak poznal její milence včetně Chase. Po mnohých trénincích a bojích s meči, rukama nebo kuších Laře řekl, že nejvíce se bojí toho, co se z ní může stát. Že už není bojovník, ale žoldák. Zabíjí opravdu ty, kteří se snaží zabít ji nebo zabíjí i další? Lara s mistrem Zinem bojuje kuší na život a na smrt. Mistr Zin ji informuje, že dle něj už tuhle hranici dávno překročila. Lara nesouhlasí a mistra Zina zabíjí. Nyní, silnější než kdy před tím odchází Lara vstříc vztahujícím se mračnům budoucnosti.

 

Názor

Takový odpočinkový díl, kdy máme možnost nahlédnout trochu více do Lařina soukromí. Líbí se mi, že se tady zmiňují události z Lařina původního života – pád letadla, postava Chase, dokonce vidíme na obrázku ze vzpomínky i Hatforda Comtona, který byl v úplně prvních dílech komiksu. To bylo velké wow. Díl naznačuje, že se schyluje k velké bitvě, takže uvidíme, jestli tato bitva bude už v příštím díle.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: