Tomb Raider #44

Tomb Raider #44

TOWER OF SOULS (2/2)

Vydáno: srpen 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Wilson Tortosa
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes

Děj

Lara následuje ducha malé holčičky, který jí pomůže dostat se do mučírny Iana O´Connora. Tam také nalézá smaragdový Dolmen, jenž má moc nad mrtvými i živými. Hned na to na ni zaútočí kastelán hradu. Lara ho lehce poráží. Jak však má v rukou Dolmen, pocítí jeho omamnou moc. Těžce se drží, aby jí nepodlehla. Do toho se také odnikud zjevuje Elementál. Obrovská příšera zrozená z ryzího zla a lidské bolesti. A také z hodně nechutného smradu.

Lara před ním utíká někde do bezpečí, ale netrvá dlouho a propadne se, kdo ví kam. Tam také naráží na samotného Iana O´Connora. Živého a mladého. Ukáže se, že Dolmen je tím mocnější, čím víc oběti trpí v agónii před smrtí a tak celou tu dobu zdejší kastelán dováděl lidi Ianovi, který tak díky mučení a síle talismanu mohl žít přes 400 let. Teď se rozhodl, že je na čase mučit Laru. Na skřipci.

V momentě se však opět objevuje Elementál, který chce svůj talisman zpět. Zaútočí jak na Iana, tak na kastelána. Lara využije nestřežené chvíle a ze skřipce se osvobozuje. V boji sebere Ianovi Dolmen a rozhodne se ho předat Elementálu, což způsobí zlomení kletby. Dolmen se po staletích navrátil původnímu majiteli, Ian se rozpadl v prach a nově vytvořený obří portál na druhý břeh umožnil projít všem zde na hradě uvězněným duším do nebe. Sbohem Byrone Owene.

 

Názor

No… to bylo takové… spíše se jednalo o jednu velkou bitvu. Děje příliš nebylo. A hodně rychle ukončené. Oceňuji, že se vracíme k původnímu konceptu, kde na úvodní stránce máme shrnutí toho nejdůležitějšího, co se stalo v minulých dílech. Takže asi tak.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: