Tomb Raider #43

Tomb Raider #43

TOWER OF SOULS (1/2)

Vydáno: srpen 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Wilson Tortosa
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes

Děj

Lara se nachází spolu se svým společníkem Byronem Owenem v hospodě v deštivém Irsku v hrabství Offaly. Po událostech v Sydney se rozhodla pátrat po smaragdovém Dolmenu. Ten by se měl nacházet na strašidelném a prokletém hradě Lotte. Naštěstí Lara příliš na kletby nevěří a tak jí to nemůže zastavit. S Byronem popíjí pivo, když dovnitř do hospody vstoupí kastelán z hradu. Dozví se o jejich záměrech a tak se je rozhodne postrašit děsivou historii tohoto stavení.

Kdysi dávno v něm žil mocný kmen O´Connorů. Když jeho nejstarší člen zemřel, měla vláda padnout na jednoho ze dvou bratři. Buď to prvního, kněze, nebo jeho krutého bratra Iana. Ian nenechal nic náhodě a svého bratra kněze zabil rovnou na oltáři. Krutovláda mohla začít. Za jeho vlády bylo na hradě spousty obětí. Lidé díky nelidskému mučení umírali v příšerné agonii. Jejich duše a strach zde uvízl. Co bylo ale horší, také se zde začalo zjevovat děsivé stvoření jménem Elementál – příšera zrozená z ryzího zla a lidské bolesti.

Báchorka, pravila Lara a spolu s Byronem a kastelánem se do hradu vydali. Hrad byl děsivý. Lara vysvětlila, že poslední kdo vlastnil smaragdový Dolmen, byl samotný Ian O´Connor. Dolmen má obrovskou moc nad mrtvými a taková moc se musí střežit. Netrvá dlouho a nepřízeň osudu naše hrdiny rozdělí. Nejprve se ztratí kastelán, hned na to Byron. Lara uslyší výkřik a než se naděje, najde svého společníka rozsápaného na cucky. Brzy se dozvídá, že hrad je plný ztracených duší, obživlých duchů a že na historkách kastelána něco je.

Názor

Poprvé za celou historii máme před sebou hororový díl, a to velmi pěkně zpracovaný. Najdeme v něm úplně vše. Je tady stará legenda, děsivá deštivá noc a strašidelný hrad. Co víc si přát? Snad jen jediná věc, která mi vadila a vadí mi již delší dobu, je, jak v každém komiksu všechny vedlejší postavy umírají až příliš rychle. Vlastně si na danou postavu ani neuděláte názor a už je mrtvá. V minulém díle to byl třeba průvodce Lary na Novém Zélandu, tady Byron. Takhle vás ty všechny postavy okolo už vlastně ani nezajímají. Uvidíme, jaký bude druhý díl a kdo v něm ztratí hlavu :)

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: