Tomb Raider #42

Tomb Raider #42

SPIRIT WALKER (2/2)

Vydáno: červen 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Wilson Tortosa
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes

 

Děj

Lara je naštvaná, že ji Aulgood přelstil a ukradl talisman. Vydává se tedy prvním letadlem do Sydney, kam má Aulgood namířeno. Na Laru už tam čeká její známý Wally, se kterým poté sledují Aulgooda. Ten míří do opevněné budovy Aulgood industries, kde mimo jiné vězní potomka australských šamanů, který zná dávné rituály. Aulgood po něm chce, aby provedl rituál s talismanem. 

Lara s Wallym se vloupou střešním oknem dovnitř, ale hned jsou spatřeni bezpečnostními kamerami. Uvnitř na ně čeká parta hlídačů, ale Lara se s nimi bez problému vypořádá. V následující přesřelce s poskoky Aulgooda již takové štěstí nemají. Wallyho střelí do nohy, a tak Lara pokračuje dál bez něj. 

Aulgood mezitím připravuje rituál. Přivedl i svého synovce, kterém z ruky vezme krev. Rituál má totiž vyměnit jejich duše. Starý Aulgood, který je na vozíčku, touží opět po mladém těle. Navíc je synovec jeho jediným příbuzným, který zdědí veškeré Aulgoodovo bohatství. 

Rituál proběhne úspěšně a Aulgood se chystá zabít svého synovce v těle starého Aulgooda. Vtom vtrhne dovnitř Lara, postřílí Aulgoodovy strážné, vezme talisman a hodí ho šamanovi. Ten rychle vrátí duše zpět do správných těl. Aulgood ještě stihne Laře pohrozit, že si právě udělala nepřítele na celý život. 

Šaman poděkuje Laře za navrácení talismanu a slíbí, že jej ukryjí tak, aby se k němu Aulgood nikdy nedostal.

 

Názor

Líbí se mi, že do děje byl zakomponován nějaký rituál a zas ty díly nabraly více magický a nadpřirozený ráz. Aulgood je zajímavý záporák a Lara neustále přemýšlí, proč s ním její otec obchodoval. Je něco, co o svém otci neví? Zároveň to vypadá, že si autoři nechali otevřená vrátka a možná se s Aulgoodem ještě někdy setkáme, když má teď na Laru pifku.

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: