Tomb Raider #41

Tomb Raider #41

SPIRIT WALKER (1/2)

Vydáno: červen 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Wilson Tortosa
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Adam Hughes

 

Děj

Začínáme na Havaji, kde si Lara užívá zaslouženého odpočinku. Její relax je ale velmi brzy přerušen příletem vrtulníku. Lara, která je stále ve střehu, se ihned ukrývá do vln moře. Ukáže se však, že ve vrtulníku nejsou nepřátelé, ale poskoci jistého pana Aulgooda, který by chtěl s Larou mluvit.

Aulgood, jeden z nejbohatších lidí na zemi, vypráví Laře příběh o talismanu zvaném Spirit Walker, který byl používaný v posvátných rituálech. Ten byl ukryt kapitánem Cardiffem, a dodnes nebyl nalezen. Aulgood chce, aby Lara talisman našla. Poté jej plánuje vrátit domorodcům v Austrálii, kde má talisman svůj původ. Spolu s Larou vyšle Aulgood 3 své nejlepší zaměstnance, aby na ni dávali pozor. 

V hledání má Laře pomoci deník jednoho z členů posádky kapitána Cardiffa. Jejich loď náhle vplula do bouře a ztroskotala na pobřeží Nového Zélandu. Posádka tuto bouři považovala za prokletí kvůli tomu, že ukradli z Austrálie tajemný talisman. Dle indicií v deníku nedělá Laře problém nalézt skálu, kde by měl být talisman ukrytý. A opravdu, po chvíli hledání jej najde.

Aulgoodovi poskoci ji však přepadnou a talisman ji ukradnou. Při mírném sesuvu kamenů zůstává Lara napůl zasypaná. Zbytek posádky ji tam nechá a odjíždí směrem do Sydney, kde chtějí předat talisman Aulgoodovi.

 

Názor

Příběh se mi hodně líbí. Krásná legenda o talismanu a dokonce se podíváme do Austrálie a na Nový Zéland, kam Lara necestuje až tak často. Trošku mne překvapilo, že nalezení talismanu bylo tak snadné. Čekal jsem, že se k němu bude Lara dostávat ještě v druhém díle. Na druhou stranu mne teď o to víc zajímá, co se v druhé části příběhu bude dít.

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: