Tomb Raider #40

Tomb Raider #40

RISEN

Vydáno: květen 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Edwin David
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Greg Land

 

Děj

Lara pátrá po bájném ztraceném chrámu v Nové Guinei. Na místo letí letadlem se svým věrným pilotem Raulem, nicméně v momentě, kdy se dostanou nad pás smrti (zdejší obdobu Bermudského trojúhelníku) letadlo padá a Raul v něm umírá.  Lara Raula pohřbí a jde dál pěšky, když v tom na ni narazí jakási hořící koule s obličejem, která se ji pokouší zabít. Lara utíká, až ke srázu. Koule na ni útočí, ona padá, avšak zachytne se na poslední chvíli římsy. Už to vypadá, že to bude její konec, když v tom ji někdo vytáhne nahoru. Někdo jménem Chase Carver. Ten Chase, kterého kdysi pohřbila v Honduraské džungli.

Lara s Chasem nejprve musí utéct před ohnivou koulí. Během útěku stále přemýšlí, jak je možné, že tam je. Že by také nepřežila pád letadla? Je mrtvá? Chase Laru před koulí opět zachrání a spolu se ukryjí v jedné jeskyni. Lara tomu stále nevěří. Jak? Podrobí ho tedy testu. Vysloví otázku: „Chase sebou vždy bral svou vizitku, aby ostatním ukázal, že někde byl první. Jaká to byla karta?“ Chase se ovšem nenechal nachytat a odpověděl správně, že se jednalo o šachovou figurku. Stejně tak z něj ale nezískala informaci, jak se tam dostal. Řekl, že je tam jen, aby jí pomohl. Chyba. Chase přece pomáhal jen sobě. Nebo ne?

Společně se snažili před koulí utéct, nicméně ta po nich šla vždy a všude. Respektive ne po nich. Jen po Laře. Lara se rozhodla nechat Chase na místě, kdyby náhodou koule byla s ním jakkoliv propojená. To ale nepomohlo. Koule po ní šla i nadále a dokonce ji dostala. Ta ohnivá tvář toužila, aby byla Lara sama. Aby se cítila sama. Její oheň ji pohlcoval. Naštěstí se tam opět objevil Chase a znovu své zrzce pomohl.

Teď už Lara chce věřit, že se o něj jedná. O jejího Chase. Společně skočí do vody a přeplují na druhou stranu břehu. Tam už koule nemůže. Bohužel ani Chase. Na břehu ovšem stojí stařec. Protiváha ohnivé koule – toho zla. Jin a Jang. On naopak lidem uvízlým zde pomáhá. Lara se ho zeptá, proč se tu zjevil jako Chase. Stařec jí vysvětluje, že z ní vycítil, že právě jej potřebuje spatřit nejvíce. Říct mu sbohem a konečně se pořádně rozloučit. Stařec se promění opět v Chase a Lara tak má příležitost říct mu, že ho milovala. Kéž by to byl on.

Názor

Chase byl vždycky má oblíbená postava a to, že se tam znovu objevil, byla skvělá věc. Vrátilo se celé to jejich pošťuchování. Hlášky. Jako by tam opravdu byl. Škoda, že ho neoživí, nicméně alespoň je to realističtější. Co mi zase na druhou stranu vadilo, je tak rychlé odstranění Raula. Na to, že se objevil v tolika předchozích dílech, mi přijde, že jeho smrt byla vyloženě odfláknutá. V každém případě díl byl silný nadprůměr.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: