Tomb Raider #39

Tomb Raider #39

BLOODSTONES (2/2)

Vydáno: duben 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Wilson Tortosa
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Tony Daniel

 

Děj

Inspektor Castleberry považuje Lařino svědectví o vraždícím studentovi Trevoru Doylovi a podivné magické dýce za nepříliš pravděpodobné, ač dal na Trevora vydat zatykač. Dokonce chce Laru zavřít do vazby, což se jí samozřejmě nelíbí a rozhodně se nenechá. Zpacifikuje tedy inspektora a sama se vydá Trevora hledat. Uvědomuje si, že s každou další vraždou se stává dýka mocnější. Také, že na začátku byl Trevor jiný. Až s dotekem dýky se změnil ve vraždící monstrum.

Vydá se tedy na Oxford zjistit poslední známou adresu vraha své přítelkyně Maggie. Adresu nalézá. Navíc zjišťuje i jeho zálibu v keltském náboženství, nachází v jeho záznamech obrázky se znakem ze svého snu a také zjišťuje, že velká věc se má stát o letním slunovratu a to u Stonehenge. Mezitím na místo přijíždí i inspektor Castleberry, který se nechce vzdát svého cíle zavřít Laru do vazby. Lara odjíždí na poslední chvíli na své motorce.

Mezitím tzv. Salisberský řezník, Trevor Doyle, zabil další ženu, čímž vytvořil čtvrtou oběť. Tou pátou má být určitě Lara. Lara si je vědoma svého snu, své vize, ale řekla si, že je na čase se mu postavit čelem. Sama se vydá ke Stonehenge, které bude mimo jiné v tuto chvíli během slunovratu určitě plné rádoby okultistů, což byla i pravda. Okultisté na Laru zaútočili. Lara je však lehce porazila. Uvědomila si, že v jejím snu to bylo trochu jinak, ale to jí moc nevadilo. Když v tom přišla rána ze zadu do hlavy. Lara omdlela.

Probere se a zjistí, že je připoutaná ke kamenům Stonehenge. Jde proti ní Trevor a v ruce drží dýku. Jde proti ní a chce jí zapíchnout. Během toho vypráví, co se vlastně stalo. Lara byla jako malá s otcem u Stonehenge a kameny si ji zapamatovaly. Trevor je potomek starých druidů a jedině on může ovládnout sílu kamenů. Proto teď musí Lara během slunovratu zemřít.

Tak by to bylo v dokonalém světě. V tom nedokonalém má ale smůlu, protože Lara se umí bránit i připoutaná. Když Trevorovi nevyjde obětování Lary, obětuje alespoň jednu z žen, které jsou poblíž. Jednu z rádoby okultistů. Dýka získá svou pátou oběť a rozpoutá svou moc. To už ale do hry vstupuje policie s inspektorem Castleberrym. Nastane velká bitka, během níž Lara navždy porazí Trevora, který je následně zatčen. Lara i policie si oddychují, že zastavily šíleného Salisberského řezníka. Lara se rozloučí s inspektorem a jde se domů konečně vyspat s vidinou toho, že o téhle šílené vizi už se jí nikdy zdát nebude. Snad…

 

Názor

Líbilo se mi, že se nám na začátku příběhu opět zrekapitulovalo, co se stalo minule. To už mi dlouhodobě docela chybělo. Příběh jako takový nebyl nijak extra světoborný, ale zároveň mě ani neurážel. Patřilo to k takovému lepšímu průměru. Navíc musím pochválit velmi stylovou kresbu Wilsona Tortose.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >

 

Sdílet: