Tomb Raider #38

Tomb Raider #38

BLOODSTONES (1/2)

Vydáno: duben 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Wilson Tortosa
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Tony Daniel

 

Děj

Lara nechápe, proč se uprostřed noci ocitá připoutaná k obětním kamenům Stonehenge. Jak je to možné? Vždyť byla v Anglii ve svém sídle? Před ní se objevuje muž s podivnou jizvou na hrudi. Jde k ní, vytahuje obětní dýku a…

Lara se probouzí doma. Znovu ten sen. V tom ji zazvoní dávná kamarádka a vedoucí katedry keltských studií na Oxfordu  Maggie a zeptá se ji, za jak dlouho může dorazit ke Stongehenge. Lara samozřejmě neváhala a hned další den na místo dorazila. Projela okolo davu protestujících lidí proti výstavbě dálnice kolem Stonehengde a sešla se s Maggie, která jí vysvětlila situaci a zbytkem Maggina týmu Trevorem a Angelou. Díky stavbě dálnice se objevilo skryté místo pod ním. Velká jeskyně a další opracovaný dolerit. A na něm… na něm byl znak, který měl na sobě vyrytý i muž z Lařina snu. Jen, co se Lara znaku dotkla, dolerit vybouchl. Všichni byli naštěstí v pořádku. Poté, co prach z výbuchu zmizel, šla se Lara podívat na dané místo a objevila v něm obětní dýku. Začala si uvědomovat, že její sen možná nebyl jen sen. A pak rána do hlavy.

Lara se probouzí a zjišťuje, že Trevor i Maggie jsou pryč a přímo u ní leží mrtvá probodnutá dívka. Danou situaci začal vyšetřovat inspektor Castleberry.  Lara mu vše vysvětlila, avšak inspektor ji příliš nevěří a doporučí ji, aby neopouštěla Anglii. Kousek opodál odposlouchávala jejich rozhovor jedna z protestujících.  Záhadná dívka se zrzavými vlasy, Cindy.

Cindy vyrazí domů, kde je překvapena návštěvou Trevora. Ujistí ho, že nikdo nic netuší a že hlavní podezřelá je Lara Croft. Trevor je spokojený s tím, co slyší a tak už pro něj zbývá pouze vytvořit oběť číslo dva. Cindy zabíjí dýkou nalezenou v doleritu.

Lara se vrací domů. Osprchuje se, pustí si televizor a ve zprávách zjistí, že jistá Cindy Becková byla rituálně zabita dýkou. Hned na to jí zazvoní telefon, ve kterém jí Maggie sděluje, že se musí ihned sejít. Lara souhlasí, nicméně je obezřetná a o setkání informuje inspektora Castleberryho.

Na místě setkání v opuštěné kůlně je Lara přepadena Maggie. Lara ji lehce přemůže a donutí k poskytnutí důležitých informací. Maggie jí sděluje, že netušila, že bude Trevor zabíjet a že o dýce celou dobu věděl. Také měl vizi, díky které věděl, že dýku najde právě Lara. Objevuje se Trevor, který v mžiku vytvoří třetí oběť. Zabije Maggie. Laru zabít nechce. Její čas přijde až u Stonehenge, stejně jako v té vizi. Trevor stejně rychle mizí a Lara opět stojí nad tělem mrtvé ženy, zatímco přijíždí policie.

Názor

Docela zajímavě zpracovaný příběh. Máme zde vraha, vizi, rituální oběti a jsem docela zvědavý, jak to celé dopadne. Jediné, co mi trochu vadí, byla Lařina reakce při druhém telefonátu Maggie. To jí nebylo zvláštní, kde se tam najednou vzala? Přece jen, po prvním výbuchu prostě zmizela a najednou aha, tak jedu za tebou. Na nic se nezeptám. Uvidíme, co bude příště.

 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: