Tomb Raider #37

Tomb Raider #37

THE BLACK LEGION (3/3)

Vydáno: březen 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Tony Daniel
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Tony Daniel

 

Děj

Lara je svázaná a kolem ní se shlukují vlci. Pomocí ostrých kamenů se jí však podaří provazy přeříznout. Následně využije kůlu, ke kterému byla přivázána, a vlky zneškodní. 

Lara přemítá, co se zatím stalo. Na začátku cesty byli přepadeni Černou legií. To oni jsou ti válečníci kmene Apačů, kteří chrání zlaté doly. Joe se začal chovat divně po setkání s Lady Jasmine. Stejně tak jako její žoldáci, kteří jsou nejspíš pod její mocí. 

Lara najde jednoho mrtvého žoldáka bez hlavy. Vypůjčí si jeho zbraně a vydává se za Lady Jasmine. Tu přepadne Černá legie, a vypadá to, že jí přemohli. Lady Jasmine se však drží na okraji útesu a podaří se ji vylézt zpět, když jsou indiáni i Lara pryč. Následuje Laru a v místě, kde by se doly měly nacházet, na ni zaútočí.

Při souboji se obě propadnou pod zem a dopadnou do zlatých dolů. Při bližším prozkoumání si však všimnou, že okolní zlato má podobu lidí - jako by pohltilo všechny, kdo se zlato pokusili ukrást. Na scéně se objevuje i Joe, posedlý bohem hromů. Díky novému lidskému tělu konečně může opustit tyto doly a vydat se pohltit nové lidské duše.

Lara si vzpomene na přívěšek kolem krku a rychle jej nasadí Joeovi. Při velké explozi opouští bůh Joeovo tělo. Lady Jasmine padá do díry v zemi a Lara a Joe se zachraňují. Joe učiní těžké rozhodnutí. Ví, že Černá legie nechrání doly před chamtivými vetřelci, ale brání boha hromu, aby se nedostal ven. Joe se rozhodne jim v tomto boji pomáhat, a přijít na jiný způsob, než usekávat hlavy všem, kdo se k dolům přiblíží. 

Lara tedy odjíždí sama do západu slunce. Neví, jestli se s Joem ještě někdy uvidí. Je však vděčná za vzpomínky, které ji na něj zůstanou. Její jízdu z povzdálí sleduje Lady Jasmine, které se podařilo vylézt z dolů.

 

Názor

Lara je jednu chvíli v plavkách, ale v další scéně má zpět své oblečení. I když celou dobu byla na cestě a neměla kde oblečení získat. 

Celkově se mi příběh líbil, jen jsem asi čekal nějaké lepší finále. Závěrečný souboj s Jasmine či s bohem hromů. Vše bylo vyřešeno až moc rychle. 

Jsem zvědavý, jestli se s Lady Jasmine ještě někdy setkáme, když nám autoři ukázali, že pád do hlubin přežila.

 

< Předchozí komiks Následující komiks>
Sdílet: