Tomb Raider #36

Tomb Raider #36

THE BLACK LEGION (2/3)

Vydáno: leden 2004
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Tony Daniel
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Tony Daniel

 

Děj

Po nočním přepadení se Lara a Joe vydávají na další cestu. Jdou podle indicií na kameni, který Joe zakoupil. Na něj prý "Holanďan" vytesal návod, jak doly najít. Resp. jak najít další podobné kameny, s jejichž pomocí určí cestu k dolům. 

Když mají všechny kameny pohromadě, přepadne je Lady Jasmine. Při následné potyčce Joe zničí kameny a Lara využije sesuvu kamenů způsobeného střelbou a doběhne pro koně. Následně oba prchají.

Zastaví se pod horou, kde by se doly měly nalézat. Lara se osvěžuje plaváním v místním jezírku. Když vylézá z vody, čekají na ni dvě hlavně nabitých pistolí. Lady Jasmine je zpátky. Ale Joe není nikde v dohledu.

Lady Jasmine Laře prozradí, že jí nejde o bohatství. Chce nalézt doly, protože jsou v nich ukryté síly, které chce ovládnout. Lara ji odvětí, že by napřed měla ovládnout síly ve své hlavě. 

Lady Jasmine nechává Laru svázanou pod žhnoucím sluncem a vydává se najít Joea. Předpokládá totiž, že Joe opustil Laru a šel nalézt zlaté doly sám. Lara však tajně doufá, že by ji Joe nikdy neopustil a nedal přednost zlatu. 

 

Názor

Pořád nevíme, co je Černá legie. Ani to, kdo je vlastně Lady Jasmine. Joe v tomto díle změnil své chování, čehož si všimla i Lara. Proč se tomu tak stalo? Je pod vládou Černé legie? 

Nejvíc se mi líbil rozhovor Lary a Lady Jasmine. Lara trousí jednu sarkastickou poznámku za druhou a to Lady Jasmine čím dál víc rozzuřuje. 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: