Tomb Raider #35

Tomb Raider #35

THE BLACK LEGION (1/3)

Vydáno: prosinec 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Tony Daniel
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Tony Daniel

 

Děj

Nacházíme se v Arizoně. Tam totiž Laru pozval Joe Notafraid, aby mu pomohla najít zlatý důl The Lost Dutchman (Ztracený Holanďan). V patách jim je ale jistá Lady Jasmine a její parta žoldáků. 

Joe dostává od starého šamana přívěšek na krk, který ho má ochránit od zla. Dá ho však Laře, protože jí ladí k očím.

Dle legendy jsou hory, kde se nachází zlatý důl, domovem pro boha hromů. V roce 1540 se sem vypravili španělští dobyvatelé, ve snaze nalézt legendárních 7 zlatých měst Ciboly. Celá výprava však záhadně zmizela. Většina těl byla později nalezena - bez hlavy. Ti, kteří výpravu přežili, se odmítali do hor vrátit. 

V roce 1845 zde Miguel Peralta objevil zlatou žílu, ale jeho lidé byli zmasakrováni Apačskými válečníky. Později tyto zlaté doly objevil Jacob Waltz, zvaný "Holanďan". Ten zabil svého partnera a nikomu jinému polohu dolů neprozradil. 

Od té doby jsou doly ztraceného Holanďana považovány za nejbohatší naleziště zlata, a přilákaly tak spoustu hledačů pokladů. Mnoho z nich se nikdy nevrátilo. A teď přicházejí dva noví - Lara a Joe. 

Ti se večer utáboří a ve stanu vzpomínají na staré časy. Lady Jasmine a její žoldáci je pozorují z povzdálí. Ale jeden z nich chybí. Ostatní ho jdou hledat a po chvilce narazí na jeho tělo - bez hlavy. 

Laru a Joea přepadne puma. Sice ji přeperou, ale na pumu se jim zdá zvíře moc velké. Po chvilce se z ní stane mrtvý člověk. Dle Joea se jedná o magii Černé legie. Ale ti nikdy necestují samostantě...

 

Názor

Zlaté doly jsou takové vděčné téma. Přijde mi, že už v nějakém Tomb Raider komiksu nějaké zlaté doly byly, ale možná se mýlím. Příběh je zatím zajímavý a má docela pomalý rozjezd. Pro vícedílný komiks je to ale supr. Takové malé uvedení do příběhu. Teď jen čekat na další díl.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: