Tomb Raider #34

Tomb Raider #34

ANGEL OF DARKNESS (3/3)

Vydáno: listopad 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Tony Daniel
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Tony Daniel, Adam Hughes

 

Děj

Lara se po výbuchu nacházela na pokraji smrti. Mířila do světla, když v tom se před ní zjevil muž jménem Konstantin a vysvětlil jí, že světu hrozí velké zlo, které musí zastavit. Lara se probouzí v momentě, kdy jí dává Kurtis umělé dýchání. Zatímco se probírá, Kurtis jí vysvětlí, že přišli o poslední Obscura obraz, protože ho ukradl ten Kabalista. Je čas vyletět směr Praha. V letadle se Lara svěřuje se svým podivným zážitkem a snem, který měla, když přestala dýchat. Kurtis na to reaguje, že to je zvláštní, protože jeho otec se jmenoval Konstantin.

Mezitím v Praze ujišťuje Eckhardt své investory, že již brzy se dočkají své kýžené nesmrtelnosti. Již brzy probudí spáče. Všechny si je kvůli tomu nashromáždí do svého domu. Poté, co z něj Eckhardt odejde, dům exploduje a to i se všemi  investory. Konec zbytečné zátěži. Lara s Kurtisem přichází, až když je pozdě, nicméně se jim podaří narazit na jednoho polomrtvého investora, který jim řekne spousty cenných informací. Prvně to, že Obscuras se dají použít k oživení mrtvých a že Eckhardt chce oživit spáče – Nefil, což je legendární bytost a předchůdce lidí, z jejíž krve může získat nesmrtelnost. Také se dozvěděli, že Eckhardt míří do Turecka a že Nefil může být zabita amuletem Periapton. Účel amuletu tedy znají. Lara opět povolává Raula. V Praze se moc nezdrželi, ale nezbývá času nazbyt.

Oba hrdinové se díky věrnému pilotovi přepraví do střední Kappadokie v Turecku přímo k vykopávkám, kde byl spáč nalezen. Ještě se dostat přes všechny ty Kabalisty až k nim. Nebylo to jednoduché, ale není nic, co by naše hrdiny zastavilo. Už jsou téměř dole ve výkopu, když se za jejich zády objeví nezpozorovaný Kabalista, který Kurtise probodne mečem a Laru praští do zátylku. Ta upadá opět do mdlob.

Probírá se až připoutaná v jakési místnosti. U ní je Eckhardt a za ním všechny ty obrazy spolu s tělem Nefil. Eckhardt vysvětluje svůj plán a mimo jiné se zmíní, že řád Lux Veritatis právě skončil se smrtí jeho posledního člena, Kurtise Trenta. Také, že moc obrazů oživí mrtvé tělo Nefil – tělo anděla temnot a ten bude mít hlad. Proto je tady Lara. Jako oběd. Moc obrazů začne působit. Nefil ožívá, avšak není jediná. Obrazy také oživí mrtvé tělo Kurtise Trenta a ten se jde mstít. V mžiku osvobodí Laru a jdou společně do boje.

Není to lehké a v zápalu boje jsou některé věci zmatené. Nefil urve hlavu Eckhardtovi, Kurtis bojuje s Kabalisty, Lara s naštvanou Nefil. Kurtis po Laře hodí zbytky amuletu Periapton a ta ho zarazí do probuzené bytosti. Všechno vybuchuje a svět je zachráněn.

U letadla poví Kurtis Laře, že když byl mrtev, také spatřil svého otce. Společný zážitek je sblíží, až se se zapadajícím sluncem v zádech společně políbí. Od letadla se na ně dívá smutný Raul. Je čas hledat další Nefily a zničit je, než bude pozdě. Lara přikývne, protože ví, že má svůj úděl a tak se se svým novým přítelem, Kurtisem Trentem rozloučí.

 

Názor

Pořád to patří k tomu nejlepšímu, co v poslední době v komiksech bylo, nicméně by jeden díl navíc tomuto příběhu neuškodil. Praha byla opravdu zkrácena na minimum. Líbilo se mi ale, že máme i Tureckou lokaci, která byla plánovaná v původních hrách. Že byl Kurtis probodnut, stejně tak jako ve hře a že se přece jen dali spolu, Lara s Kurtisem, nějakým způsobem dohromady. Třeba by tak nějak pokračovala i hra. Kdo ví.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: