Tomb Raider #33

Tomb Raider #33

ANGEL OF DARKNESS (2/3)

Vydáno: říjen 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: James Bonny
Náčrt: Tony Daniel
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Tony Daniel, Adam Hughes

 

Děj

Lara se dostala konečně do Paříže a v potemnělé uličce za deštivého večera si sjednala schůzku s profesorem Von Croyem. Na rovinu se ho zeptala, proč ji chtěl nechat zabít. Von Croy předstírá, že nic neví, ač i tahle schůzka už byla naplánovanou pastí. Nahoře na střeše jednoho z domů totiž čeká odstřelovač, který má namířeno na Lařinu hlavu. Co ale nikdo nečeká je, že tomuto střelci vzápětí někdo prořízne hrdlo. Střelec v posmrtném záchvěvu vystřelí, ale netrefí Laru, nýbrž profesora.

Útočníci, kteří odstřelovače zabili, podivné bytosti, seskočili ze střech a šli zaútočit rovnou na Laru. Ta se jim téměř úspěšně bránila, ale něco prolétlo kolem. Podivná věc, zbraň, která je prosekla skrz na skrz a v mžiku se vrátila ke svému majiteli. K muži s černými vlasy a černou bradkou. Kdo to je?

Neznámý cizinec Laře vysvětlil, že oni útočníci byli Kabalisté. Lara stále ještě neznala odpověď, proč se ji Von Croy pokusil zabít. Zkusila to ještě jednou. Sklonila se k umírajícímu tělu a zeptala se. Odpověď dostala. Chtěla by ho zastavit. Eckhardt mu slíbil nesmrtelnost. Té už se ale nedočká. Profesor Von Croy zemřel.

Záhadný cizinec se Laře představil jako Kurtis Trent. Vzal ji bokem, protože brzy přijede policie. Kurtis Laře vysvětlil, o co tady jde a kým je. Že je ze starého řádu Lux Veritatis a že jde po démonovi, starém alchymistovi, který zavraždil jeho otce. Po Eckhardtovi. Také ji řekl, že zdědil dvě věci. Posvátnou zbraň Chirugai a úlomky jakéhosi Periaptonu, ale neví, k čemu jsou. Jediné věci, které z celého řádu zbyly. Oba se shodli na tom, že musí Eckhardta nalézt a dobrou zprávou bylo, že Lara má něco, po čem Eckhardt touží. Jednu z pěti Obscuras. Zbylé čtyři měl Von Croy, ale ukázalo se, že Kabalisté už je ukradli.

Mezitím v Praze se ukazuje, že Eckhardtovi nezbývá moc času. Musí neustále potlačovat démony v sobě tak, aby se z něj nestalo monstrum, ale aby zůstal v lidské podobě a jeho proměna už byla trvalá.

Lara s Kurtisem jdou navštívit známou profesora Von Croy, madam Margot Carvierovou. Margot je na Vernera naštvaná, protože se dlouho neozval, ale Lara jí vysvětlí, že je mrtev. Margot je nešťastná, že mu dovolila vzít poslední obraz a že jeho smrt je tedy její vina, jenže v momentě, kdy Kurtis Laru osloví jménem a Margot to jméno uslyší, ihned na Laru zaútočí. Ta se však nenechá a Carvierovou rychlým chvatem smete k zemi. Vysvětlí jí, že to Eckhardt Von Croye zabil. Margot Carvierová se uklidní a řekne, kde Eckhardta hledat. V Praze.

Lara s Kurtisem se vydají autem na letiště. Lara již zaúkolovala Raula, aby připravil letadlo, když v tom se objeví na motorce jeden z Kabalistů a hodí jim skrze okno do auta malou bombičku. Lara s Kurtisem na poslední chvíli z auta vyskakují. To během chvíle exploduje. Lara leží v bezvědomí na zemi a muž z Kabaly se k ní blíží s nožem. Přežije Lara?

 

Názor

Krásný příběh a není to jen tím, že to celé odkazuje na šestý díl hry Angel of Darkness a že máme návrat všech našich oblíbených postav. Ono je v tom daleko více. Autoři komiksu se snaží vysvětlit proč, co a jak je. Není to jen o tom, že se najednou ze vzduchu teleportuje nějaký artefakt a díky tomu se vše děje.  Ne. Děj se postupně buduje, všechno do sebe pomalinku zapadá a dává logiku. Nejedná se o slátaniny jako například v komiksu The Abyss. Kdyby takhle vypadaly všechny komiksy, byl by to ráj na zemi.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: