Tomb Raider #26

Tomb Raider #26

ABYSS (1/3)

Vydáno: únor 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Randy Green
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Randy Green

 

Děj

Sara sedí v New Yorské restauraci a zapíjí žal nad ztrátou přítelkyně. Přitom si vykládá se svým kolegou Jackiem Estacadou a nad Margaritou vede smutné filozofické řeči, přemýšlí nad Lařinou obětí a nad tím, jaký by asi chtěla její kamarádka pohřeb.

Mezitím se Lara propadá do hlubin egyptského podsvětí, zatímco zesnulý vladař si ji láká k sobě. Chce zkrotit její duši. Chce ji potrestat za to, co všechno zcizila v jeho hrobce. Vykradačka jeho majetku se má stát, alespoň teď po smrti, jeho nevěstou.

Sara pod silným vlivem alkoholu opouští restauraci, když v tom zaslechne zprávy ze zapnuté televize. Město New York žádá uhrazení škody v hodnotě 60ti milionů dolarů. Ze škod je obviněna známá archeoložka Lara Croft, která je spáchala v divokém běsnění. Škody mají být uhrazeny z jejího majetku. O její soukromou sbírku artefaktů již projevil zájem významný britský aristokrat lord Vymes.

Mezitím v podsvětí je Lařino tělo mumifikováno menší skupinkou mumií a to na příkaz jejího budoucího manžela, vládce Amenhotepa. Ten během mumifikace vzpomíná na to, jak se stal vladařem podsvětí. V tom se Lara probouzí a je zmatená. Kde je Sara? Co se stalo v New Yorku? Amenhotep Laře vysvětluje, že je po smrti a že se nachází v podsvětí závislá jen na milosti Bohů. Taková situace se Laře vůbec nelíbí a tak se začne bránit. Natáhne se po pírku pravdy, které použije jako meč. Po Laře se začnou ihned sápat mumie. Archeoložka se nevzdává, nicméně se pod ní náhle propadne podlaha. Padá do temnot.

 

Názor

Příběh hezky navazuje na události s Witchblade. Sara nám truchlí a přemýšlí, jestli Laře provést pohřeb ve vikingském stylu nebo spíše v egyptském. Myslím, že po tom, co se Laře děje, by zřejmě vybrala variantu A. Netuším, proč by se ale Lara měla dostat zrovna do egyptského podsvětí. Chápu, že si ji tam jako součást své pomsty stáhl Amenhotep, ale stejně. Všeobecně nemám rád takové ty příběhy, kdy hlavní hrdina zemře, aby se po velkém dobrodružství vrátil do světa živých, jakoby nic. Zdravím Xenu. Navíc tenhle příběh už jsme tady měli i u Lary. Pamatujete si ještě na třetí díl The Trap? Tam bylo přece něco podobného. Jen se jednalo o podsvětí hymalájské a asurské démony a kostry nám nahradili egyptští bohové a mumie. Ale třeba se mýlím. Uvidíme v příštím díle.

Abych to ale jen nehanil, musím uznat, že kresba egyptského prostředí je moc povedená a dějová linie Sary mě bavila. Potěšila i zmínka o lordu Vymesovi. PS. Všimli jste si, jak často končí tyhle komiksy tím, že se Lara propadne do propasti? Jako v reálném životě :D

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: