Tomb Raider #23

Tomb Raider #23

THE TRAP (3/3)

Vydáno: srpen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Randy Green
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Randy Green

 

Děj

Děj začíná rozhovorem mezi mistrem podsvětí a někým, kdo je k němu připoután železným řetězem. Baví se o té, která hezky voní. O Laře Croft. Té, která prošla branou třetí mandaly. Bohužel pokud nebude chytřejší, než ta minulá, bude ji muset ten v řetězu sníst.

Lara se nadále baví s lebkou Lydie a mrzí ji, že je po smrti. Svěří se jí, že četla všechny její knihy a že jako malá žila jejími pravidly. Náhle se vynořil ten, jenž si pro Laru přišel. Vysvětlí Laře, že odsud – ze Samsáry, není úniku. Jediná cesta je ve spáse. Stejně tak se Lara dozvěděla, že lebka pravděpodobně nepatří Lydii, ale někomu jinému. Lara muže obviní z kanibalismu. On ji vysvětlí, že kanibal není, ale že je Tsang Do Kchyi a že se mu Lara líbí. A také, že musí zemřít a pokud není osvícená, dostane se do věčných pekel. Hned na to na ni hodí jakýsi jedovatý prášek, což Lara neočekává a vdechne ho. Lara umírá.

Během toho všeho bojuje zlodějka s obživlou dákyní. Zjistíme, že zlodějka chce zachránit nejen své sestry uvězněné v Samsáře, ale i Laru.

Lara se ocitá v jakémsi podivném světě. Vznáší se, oděna jen v bílé roušce a naproti ní stejně tak Tsang Do Kchyi. Zjišťuje, že pokud se chce vrátit do svého těla, musí usednout na vřeštící trůn. Lara musí nejprve projít tygří stezkou. Bojovat s ohnivými kostrami a jinými stvůrami uvězněnými zde v podsvětí. Zjistí, že zlodějka je Lydia Blakeová a že ony sestry jsou ve skutečnosti démoni Asurové – zloději lidských těl závislí na lidských radostech a strastech. Jsou zde uvězněni, protože se pokoušeli zničit svět. Společnými silami se Tsang i Lara dostanou ke klíči ven. Klíč použijí. Lara pláče, protože už ví, co musí udělat.

Lydia téměř prohrává svůj boj, když v tom něco dákyni rozstřílí. Z chrámu vyráží již živá Lara společně s Tsangem, který je na Lydii naštvaný. Lara hodí Lydii nalezenou černou mandalu. Ta je z tohoto gesta překvapena, ale dar přijímá. Lara jí vysvětlí, že je radši, když mandalu dostane ona, než lord Vymes. Stejně jí hodně dluží. Četla všechny její knihy. Lydia má tedy vstup do Samsáry, co však neví, je, že Lara drží v ruce klíč ven.

Názor

No nevím. Je to takové překombinované a podivné. Buď by si to zasloužilo ještě jednu epizodu navíc, nebo ubrat z příběhu. Lara sice nakonec pomohla Lydii, své oblíbené spisovatelce, ale zároveň ji uvrhla do věčného pekla. Nejsem si jistý, jestli Lydia opravdu věděla, koho jde osvobozovat, protože chtěla zachránit i Laru. Bylo jasně řečeno, že sestry jsou zlodějové lidských těl. Mohla si tedy myslet, že jde zachraňovat své přátele. Co se týče lorda Vymese, pravděpodobně se bude tato zápletka řešit někdy v budoucnosti. 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: