Tomb Raider #24

Tomb Raider #24

MEDUSA'S GARDEN

Vydáno: říjen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Gerardo Sandoval
Obrysy: Jonathan Sibal, Jason Gorder
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Lara si užívá den volna na své jachtě někde na moři a to s nikým jiným, než se svým nově poznaným přítelem, Tsangem Do Kchyi. Do toho se ozve telefon. Lara ho zvedne a zjistí, že na druhé straně se nachází Lord Vymes, který si stěžuje, že mu stále nenavrátila jeho ukradené artefakty. Lara se mu přizná, omluví a zároveň oznámí, že nevěděla, že obchoduje s Asurem (nesmrtelným démonem), což už teď ví a tak svou dohodu nehodlá dodržet. Telefon zavěsí a řekne Tsangovi, že se jdou potápět. Spolu tedy plavou k útesům a vykládají si.

Zatímco jsou opodál, všimnou si, že se k jejich jachtě blíží helikoptéra s raketovými střelami a zcela bez varování jachtu odstřelí. Naštěstí bez našich hrdinů na ní. Stejně tak se tam objeví i obrovská loď. Pomsta začala. Za útokem totiž nestojí nikdo jiný, než lord Vymes – od teď už nazývaný svým pravým démonickým jménem, Vayamasa.

Lara s Tsangem se nachází schovaní pod vodou kdesi v jeskyních. Vayamasa to vycítí a vyšle za nimi požíračné podvodní červy. Netrvá dlouho a naši hrdinové si to s nimi v rychlosti vyřídí, což je spojí ještě víc. Lara si užívá ten pocit sounáležitosti, takže v mžiku, kdy se vynoří v jedné z jeskyň u skal, začne se s Tsangem vášnivě líbat. Bohužel nebezpečí není stále u konce. Odkudsi se vynoří další, tentokráte daleko větší červ. Tsang se mu postaví do cesty, aby ubránil Laru, a přitom ho červ několikrát kousne. Ve všem tom zmatku spadne na oba, jak na červa, tak na Tsanga, strop jeskyně. Tsang ještě stihne na Laru zakřičet slib, že se pro ni vrátí. Lara o tom pochybuje, protože právě viděla jeho smrt. Od teď je její boj s Vaymasou osobní.

 

Názor

Takový pohodový „dovolenkový“ díl. Co bylo zajímavé vidět, je, jak Lara extrémně touží po Tsangovi. Úplně ji takhle neznám, ale na druhou stranu, proč ne? Kresba i vše v tomhle díle bylo daleko sexualizovanější, než dříve. Hrdinové vlastně byli celou dobu jen v plavkách. Myslím, že účelem celé této epizody bylo dát Laře pořádný motiv pro pomstu vůči Vayamasovi.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: